Facebook

Podzimní odpoledne na chatě, právě jste dohrabali poslední kousek trávníku nebo dopleli poslední záhon a s šálkem horké kávy v rukou od hlíny se prostě jen kocháte výsledkem… Podzimní večer ve srubu, venku je už chladno, ale vy sedíte s přáteli u krbu, hrajete třeba karty a na stole se kouří z několika hrnečků kávy.

Dnes je trendem kvalitní instantní káva, dlouho vydrží, skvěle chutná & připravíte ji tak rychle, jak se vám voda zahřeje na doporučených 85 °C. Už jste vyzkoušeli novinku Jacobs Crema? Tato mrazem sušená rozpustná 100% káva s dokonalým aroma a intenzivní chutí vykouzlí navíc jemnou pěnu, kterou my Češi máme na kávě rádi. Výborná je s mlékem a třeba i špetkou skořice.

Krönung, Jacobs Gold nebo Jacobs Velvet, náročnějším konzumentům je určena řada Barista, která obsahuje také velice jemně namletá kávová zrna, aby ještě zdůraznila chuť a vůni přírodně mleté kávy.

A nyní přidává novinku, která propojuje dokonalé aroma a chuť zlatých krystalků s jemnou pěnou – kávu Jacobs Crema dává 24,1 procenta dotázaných. A více než polovina Čechů vypije dvě až tři kávy denně. Instantní káva je rychle hotová, nezdržuje od práce, které je kolem chalupy vždycky dost, ani od posezení s přáteli. Podle množství rekreačních obydlí na počet obyvatel jsme za Švédy na druhém místě na světě.

Už koncem 19. století, v době industrializace, začali lidé z měst častěji vyrážet za čerstvým vzduchem do přírody. Bohatší si za městy dokonce pořizovali rekreační sídla. Po První světové válce vyrážela mládež do přírody za dobrodružstvím – bavili se, sportovali, zpívali u ohně a pak nocovali pod širým nebem nebo stanem. Později si začali stavět sruby, a tak vznikaly první trampské osady. Největší boom přišel v 60. až 80. letech minulého století. Nyní zájem o chataření a chalupaření opět posiluje, potřebujeme prostě místo, kde bychom si odpočinuli nebo si vypěstovali nějakou domácí zeleninu či ovoce. A k odpočinku a pohodě káva prostě patří.

Redakce FFN