Není třeba se obávat, že by šedá koupelna působila nudně a postrádala osobitost, stačí si pohrát s interiérovými doplňky. Bílé textilní a drobné interiérové prvky šedou koupelnu rozsvítí a podtrhnou čistotu prostoru, energii místnosti dodá kombinace s červenou, punc luxusu spojení s nerezovými nebo třeba zlatými prvky, romantický náboj zase propojení s jemnými pastely. Pokud šedou koupelnu vybavíte dřevěnými nábytkem a doplňky, dodáte jí na přirozenosti. A dalo by se pokračovat, šedý základ je přitom stále týž. Výměna doplňků je rychlejší a nesrovnatelně levnější cesta k novému vzhledu, než pokud byste měnili obklady a dlažbu. Univerzální koupelnu snadno přizpůsobíte aktuální náladě nebo třeba ročnímu období, ale také konkrétnímu uživateli, což je praktické např. v nájemním bytě.

Facebook

Volbě barevnosti interiérových doplňků ovšem předchází volba obkladů a dlažeb. Byť jste se rozhodli pro šedou barvu, máte obrovský prostor pro kreativitu. Pohrát si totiž můžete zejména s kombinací různých formátů obkladaček a dlaždic. Pokud jde o rozměry, nabídka se stále rozšiřuje. Značka RAKO v rámci jedné série nabízí hned několik různých formátů, čtvercových i obdélníkových, od 5 x 5 cm až po 60 x 120 cm. Praktickou součástí jednotlivých keramických sérií je mozaika, kterou oživíte větší plochy nebo obložíte oblé části například na boku vany. Možnosti originálního spojení jsou tak bez nadsázky téměř nekonečné.

Velmi efektivně lze kombinovat také lesklé a matné povrchy, povrchy s reliéfy nebo drobnými vzory, stejně jako rozličné odstíny šedé barvy a v případě keramických obkladů a dlažeb také různé typy materiálů – v nabídce jsou věrné imitace kamene, betonu, opotřebené dlažby apod. Konečně pohrát si můžete také s barevností spár. Barevné spárovací hmoty jsou součástí nabídky stavební chemie značky RAKO, a i když se odstín spáry může zdát jako zanedbatelný detail, plochu a s ní celý prostor dokáže výrazně proměnit.

Redakce FFN

www.rako.cz