Facebook

 

 

Firma z Nového Veselí tak vsadila na tradiční bohatství naší země, tedy na pohádkové příběhy a spojila je s figurkami Igráčků. Jde o nový koncept, který má ambice děti nejen zabavit, ale i rozvíjet.  Děti tak v jednom balení získají dvě postavičky hrdinů ze známých českých pohádek a kartonové prostředí k dotvoření. Každý set je navíc doplněn žertovně pojatou pohádkou z pera spisovatele Martina Klusoně.  

„Kreativní sety mají rozvíjet schopnosti a dovednosti dětí předškolního věku. Vybarvení přiložených kartonových kulis a jejich následné složení podporuje jemnou motoriku a kreativitu. Vlastní hra v pohádkovém prostředí pak jejich komunikační schopnosti, slovní zásobu a fantazii,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy Efko a dodává: „Děti si mohou zahrát třeba divadlo. To je po čase, který většina z nich v zimních a jarních měsících trávila u televizních pořadů, elektroniky či mimo mateřskou školu, velmi potřeba. Stále více dětských psychologů poukazuje na fakt, že děti mají čím dál větší problémy s vyjadřováním a sebeprezentací.“  

„Figurky Kostříka a Kostřičky, které jsou v setu Strašidelná věž, mají hned několik zvláštností. Hlavičky jsme poprvé v historii Igráčka vylisovali v černém provedení. Vlasy a zápěstí jsme formovali z bílého plastu, což je také novinka. I potisk obličeje těchto postaviček není pro Igráčka obvyklý,“ doplňuje vedoucí výroby firmy Efko Petra Miklová.    

Igráčkovy kreativní sety se tak stávají skvělým doplňkem letních prázdnin, součástí rodinných dovolených, víkendů u prarodičů či dětských oslav. Stačí si na výlet přibalit pastelky, fixy nebo barvy a tablety mohou zůstat doma. Novinka je přímo předurčená pro podvečerní divadelní představení malých scénáristů.  
 

Redakce FFN

www.efko.cz

 

Fotogalerie k článku