Kvalitní kameninový stojan na vejce od anglické značky Mason Cash. Mason Cash spojuje tradici s technologií, funkčnost s estetickým designem a volí nejlepší materiály na výrobu trvanlivých výrobků do kuchyně.

Facebook

Porcelánový kalíšek na vajíčko z kolekce White Basic Diaomonds od australské firmy Maxwell & Williams. Ta se zaměřuje na jednoduché bílé jídelní soupravy a kolekce Diamonds patří mezi ty velmi povedené.

Porcelánový set dvou kalíšků na vejce Burgund od německé značky Küchenprofi, která se specializuje na vysoce kvalitní kuchyňské nádobí a speciální pomůcky do kuchyně.

Minutkovník Ei-Zeit od německé značky Küchenprofi vám pomůže uvařit vejce přesně tak, jak si je přejete. Naměkko, natvrdo, středně, prostě tak, jak je milujete.

Vaječný likér od Pavla Berkyho

Doba přípravy: 20 minut

Množství: 750 ml

Ingredience: 200 ml smetany na šlehání, 100 ml plnotučného mléka, 130 ml kondenzovaného mléka (salko), 3 PL cukru krupice, 3 vejce, 250 ml kvalitnějšího rumu (použil jsem karibský rum Professore), 50 ml mandlového likéru Amaretto, 1 vanilkový lusk, 1 badyán, 0,5 ČL mleté skořice

Postup:
Do hrnce dáme 200 ml smetany, 100 ml mléka a 130 ml salka. Přidáme zrníčka z jednoho vanilkového lusku, 1 badyán a vše přivedeme k varu. Jakmile vidíme, že se směs začíná vařit odstavíme z plotny, přidáme 0,5 ČL mleté skořice i zbytek vanilkového lusku. Zamícháme a necháme louhovat minimálně 10 minut. Poté přecedíme přes sítko do jiné nádoby.
Připravíme si vodní lázeň, do mísy vyklepneme 3 žloutky a 3 PL cukru. Ruční metlou šleháme přibližně 6-7 minut (pokud máte kuchyňský teploměr, tak by měla teplota pěny dosáhnout maximálně 65-70°C). Za stálého šlehání poté přidáme ⅓ mléka se smetanou, pořádně zamícháme a následně dolijeme zbytek mléka se smetanou. Směs šleháme dalších 5 minut do krémovité konzistence. Mísu poté sundáme z vodní lázně a za stálého míchání přilijeme 50 ml Amaretta a 250 ml rumu.
Zamícháme a necháme odpočinout přibližně 10 - 15 minut, během kterých Vám z likéru spadne našlehaná pěna. Poté přelijeme do čisté skleněné láhve. Uchováváme v lednici, kde vydrží i několik týdnů. Konzumovat můžete již po pár hodinách, ale uleželý několik dnů je ještě lepší.

Redakce FFN

www.bavimevarit.cz

Fotogalerie k článku