Historicky patřil panství rodu Liechtensteinů, kdy plnil funkci sýpky, ale i farmy na chov dobytka a pěstování zeleniny pro místní panský dvůr. Po hospodaření místního jednotného zemědělského družstva statek zchátral a hrozil jeho úplný zánik. Díky změně režimu se nakonec statek dostal do rukou rodiny Osičkovy, která zde obnovila tradici chovu dobytka.

Facebook

Na sto devadesáti hektarech se starají o tři sta dojnic a statek funguje v uzavřeném okruhu, odehrává se zde vše od porodu telete až po výrobu a prodej mléčných výrobků. Z čerstvě nadojeného mléka, které se rovnou zpracovává, tu vznikají jogurty, tvaroh, vlastní zmrzlina a několik druhů sýrů. Mezi ně patří i přírodní nakládaný sýr v oleji vyrobený právě z čerstvého mléka Doubravského dvora. Chuť mu dodává nejen kapie, ale i vyvážená směs bylinek a koření.

V sýru nenajdete žádná éčka, koncentráty ani nic dalšího, co do něj nepatří, takže si zachovává čistou přírodní chuť i složení. Nakládaný sýr je skvělou volbou, když máte chuť na něco dobrého, ale hodí se také jako drobné pohoštění nebo přísada do salátů. Nakládaný sýr z Doubravského dvora si můžete objednat spolu s dalším nákupem na Košík.cz.

Redakce FFN