Jako ideální se tak jeví příprava pokrmů maximálně šetrným a efektivním způsobem, tedy v páře. To potvrzují i výzkumy z renomovaných univerzit Gießen a Koblenz/Landau.  A s využíváním páry pro přípravu pokrmů má Miele dlouholeté zkušenosti.

Facebook

Rozhodující pro požitek z jídla jsou vzhled, vůně, chuť a konzistence. V laboratorních testech byla tato kritéria hodnocena podle vědeckého bodového systému s více než jednoznačným výsledkem: příprava v páře je nejchutnější a nejzdravější způsob, kterým můžete připravovat potraviny. Nezáleží na tom, zda jsou čerstvé nebo mražené. Také ryby si zachovají v páře svou strukturu, vzhled a nezaměnitelnou chuť – výrazný znak pro senzorickou převahu parních trub Miele.

  • Příprava v páře zachová více vitamínů a živin

Vědci z renomovaných univerzit Gießen a Koblenz/Landau doložili svými výzkumy cenné výhody přípravy v páře oproti běžným metodám – pro garantovaně více živin v pokrmu. Připravíte-li zeleninu v parní troubě Miele, zůstane zachována velká část vitamínů – na rozdíl od běžného vaření ve vodě. Paprika z parní trouby obsahuje o 25 % více vitamínu C a brokolice dokonce o 50 % více, než když by byly vařeny ve vodě.

Pokud se ovoce a zelenina konzumují v syrovém stavu, dostává tělo obzvláště hodně vitamínů a minerálů. Pomocí parní trouby Miele můžete potraviny vařit a zachovat jejich důležité živiny. Paprika připravená v páře obsahuje stejně tolik živin jako syrová, zatímco paprika uvařená ve vodě má až o 45 % méně živin.

  • Co všechno zvládne parní trouba Miele?

Kromě šetrné a zdravé přípravy masa, ryb a mořských plodů, polévek, zeleniny nebo dezertů ji můžete použít pro vaření vajec, přípravu jogurtu, blanšírování, kynutí těsta, dezinfekci kojeneckých lahví, nahřívání, ohřívání, zavařování a sterilizování zavařovacích sklenic, odšťavňování, oloupání, rozpouštění čokolády nebo přípravu pokrmů metodou sous-vide.

  • Jak funguje u Miele technologie vyvíjení páry?


DualSteam
V rámci inovačního vývoje je nová technologie DualSteam použita ve všech parních troubách Miele s výškou 45 cm. Díky výkonnému vyvíječi páry (3,3 kW) se ohřevný prostor rychle ohřívá, takže můžete po krátké době vložit pokrmy do parní trouby. Díky speciálnímu umístění a orientaci dvou parních trysek DualSteam proudí pára vysokou rychlostí do ohřevného prostoru a velice rovnoměrně a rychle je rozváděna kolem varných nádob – vaše pokrmy se tak připravují rovnoměrně: pro tu nejlepší chuť.

MonoSteam
Nejlepší technologie pro menší ohřevné prostory: speciálně pro požadavky našich volně stojících parních trub vyvinutých pro úsporu místa, zajišťuje MonoSteam co nejlepší chuťový zážitek. Vyvíječ páry se nachází u této technologie v nádobě na vodu – pára je rychle přiváděna do ohřevného prostoru parní tryskou. Tím získáte i v malém provedení optimálně připravené pokrmy.

PowerSteam
První parní technologie nadchne i po 35 letech rychlým vyvíjením páry. Přístroj je díky účinnému vyvíječi páry o výkonu 5,0 kW rozehřátý extrémně rychle. Další výhoda: vaření pod tlakem až do 120 °C vede k nejkratším časům přípravy, které můžete docílit při přípravě v páře. Pokrmy jsou připraveny obratem ruky, a to rovnoměrně a profesionálně.

Recept z parní trouby: Pstruh se šťávou z bílého vína

Suroviny na 4 porce: 4 pstruzi vcelku (á 250 g), vykuchaní, 450 ml kvalitního suchého bílého vína, 150 ml bílého balzamikového octa, 150 ml vody, kůra z 1 chemicky neošetřeného citronu , 120 g mrkve nakrájené na kolečka, sůl, pepř, 4 snítky petrželky, 4 snítky tymiánu, 1 čajová lžička kuliček černého pepře, 7 hřebíčků

Na ozdobu: 75 g másla, 1 chemicky neošetřený citron nakrájený na kolečka

Příslušenství: napařovací miska s plným dnem

Příprava: Pstruhy vložíme do napařovací misky s plným dnem, přidáme na ně bílé víno, balzamikový ocet, vodu, kůru z citronu, mrkev, bylinky a koření a připravujeme při teplotě 90 °C cca 12–15 minut. Poté rozpálíme máslo v 6 lžících šťávy, polijeme jí pstruhy a ozdobíme kolečky citronu.

Redakce FFN
www.miele.cz