Upečte a nazdobte vánoční stromečky, ozdobte jimi svou sváteční tabuli a překvapte své blízké originálním dezertem.

Facebook

Konec roku se tradičně nese ve stylu četných návštěv a aktuální dění na tom snad nic nezmění. Obstarat návštěvy ale občas není úplně jednoduché. Časově náročná je především doba přípravy pohoštění. Vyzkoušejte letos tematický recept na zdobené cup cakes, uvidíte, že děti vám s jejich přípravou i snědením rády a ochotně pomohou, vždyť skrývají bonbony Haribo ze speciální vánoční edice.

Vánoční cup cakes

Ingredience (10-12 ks):

Těsto: 3 vejce, 120 g třtinového cukru, 110 g másla pokojové teploty, špetka soli, 250 g kokosového mléka, 50 g mletého kokosu, 250 g bílé špaldové mouky, 1 vrchovatá lžička prášku do pečiva

Krém: 400 g plnotučného mléka, 3 žloutky, 100 g cukru krupice, 35 g kukuřičného škrobu, špetka soli, 250 g másla pokojové teploty, zelené potravinářské barvivo

Na ozdobení: Haribo Pearl Kugeln

Postup:
Vejce s cukrem vyšlehejte do pěny v robotu se šlehací metlou. Po částech přidejte změklé máslo a zašlehejte. Přisypejte zbylé suroviny – mouku, kokos, špetku soli a prášek do pečiva, přilijte kokosové mléko. To před použitím nezapomeňte důkladně protřepat, aby se spojila pevná a tekutá část v plechovce.

Troubu si předehřejte na 180 °C. Připravte si plech na muffiny nebo pevné papírové košíčky. Z uvedeného množství surovin vytvoříte 10 až 12 cup cakes, podle velikosti košíčků.

Těsto dejte do papírových košíčků. Výborně se vám bude pracovat s dávkovačem na zmrzlinové kopečky. Do každého kousku dejte jeden bonbon Haribo Pearl Kugeln a zatlačte ho do těsta.

Pečte 30 minut. Plech vyndejte z trouby a nechte cup cakes úplně vychladnout. Mezitím si připravte krém.

Do hrnce s nepřilnavým povrchem dejte mléko a zašlehejte do něj solamyl, žloutky a cukr. Přidejte špetku soli. Zahřívejte na nízkou teplotu a stále šlehejte metličkou. Ohřívejte tak dlouho, nevznikne puding.

Puding přendejte do misky a přikryjte potravinářskou folií. Nechte úplně vychladnout.

Do mísy robota dejte máslo, nasaďte šlehací metlu a šlehejte, než se spojí do pěkného krému. Poté po lžíci přidávejte žloutkový puding a na střední rychlost zašlehávejte. Střídejte s troškami gelového potravinářského barviva. Pracujte tak dlouho, dokud nebude zašlehané všechno máslo a směs bude mít přesně tak zelenou barvu, jaká se vám bude líbit. Dávejte pozor, aby máslo i pudingový krém měly stejnou teplotu, aby se krém nesrazil.

Cukrářským sáčkem naneste krém na vychladlé cup cakes a ozdobte bonbony Haribo Pearl Kugeln. Na dně sáčku vám určitě zbydou malé kuličky, které opadaly z bonbonů. I těmi posypte „vánoční stromečky“ a dejte odpočinout do chladu.

Náš tip: Stromečky můžete ozdobit nejen bonbony, ale i mletým kokosem. Budou pak vypadat jako zasněžené.

Redakce FFN