Ta obsahuje paštiku se sýrem Camembert a klikvami, paštiku se srnčím masem a sýrem s modrou plísní a dále pak paštiku se sýrem Eidam a zeleným pepřem. Doplní tak řadu oblíbených paštikových bonboniér v příchutích La sélection de paté - Paštik s vínem, a to portským, madeira a šampaňským a La sélection de paté s ovocem – meruňkou, švestkou nebo třešněmi.  Paštiky Pâté du Chef si lze vychutnat také s brusinkami, švestkami a slaninou, jablky nebo lískovými oříšky. Jednotlivé příchutě lze zakoupit v klasických plátcích nebo ve speciálních keramických formách ve tvaru jablka, hrušky, lahve nebo v podobě jednopatrového a dvoupatrového paštikového dortu. Chybět nebudou ani paštikové minidortíky. Rovněž u tohoto výrobku vychází značka vstříc přání svých zákazníků a upravila jejich balení snížením gramáže. Balení je tedy praktičtější z hlediska spotřeby po otevření.  Českou značku Pâté du Chef znají již ve dvaceti zemích po celé Evropě a její obliba stále roste. Beze sporu tomu přispívá i fakt výběru kvalitních ingrediencí a kombinace netradičních chutí.

Facebook

„Při výrobě paštik se držíme jak oblíbených chutí, v České republice patří mezi nejoblíbenější paštika s brusinkami, tak sledujeme nové trendy ve světě například v podobě jemné kachní paštiky s lanýži. Pro letošní rok ve světě paštik patří k největším hitů příchutě spojené se sýrem, i proto jsme připravili bonboniéru s paštikami v kombinaci s nejoblíbenějšími sýry,“ uvádí Martin Kincl, marketingový ředitel značky Pâté du Chef. „Zajímavostí přitom zůstává fakt, odlišnosti chutí v jednotlivých zemích. Například v Anglii je většina paštik jemných, za malého použití koření. Je to jediný stát kde se dobře prodává paštika light, tedy s nižším obsahem tuku. Skandinávie se zase vyznačuje tím, že k dodání soli se používají často slanečky i přesto, že paštika má jako hlavní surovinu vepřové maso a játra. Další specialitou je, že jedna z nejoblíbenějších paštik v ČR (mandlová) je tak trochu českým unikátem, nikde jinde se podobná paštika, do jejž receptury patří i špetka vanilky, téměř neprodává. Naopak frankofonní země mají v oblibě přidávání alkoholu do paštiky. My využíváme vždy jen originální lokální produkty například Champagne, Madeira, Portské Cognacky a další speciality, které mají své jednoznačné místo původu. Paštiky jsou zkrátka evergreenem.  Ale není se čemu divit. Od nepaměti se jednalo o jídlo králů. Je dobře, že dnešní doba je nakloněna používání těch nejlepších ingrediencí, protože jedině tak se dá dosáhnout té nevyšší kvality a lahodnosti. Paštiky patřily neodmyslitelně na všechny královské dvory napříč Evropou a nadále zůstávají tradiční součástí českých jídelníčků. V jejich oblibě drží Češi dokonce světové prvenství,“ dodává Martin Kincl.

Všechny novinky mají luxusní vánoční balení a především vybrané chuti. Hodí se jednak na sváteční vánoční stůl, ale rozhodně i jako tip na vánoční dárek. Sortiment Pâté du Chef je rozšiřován právě pro stále větší oblibu prémiových paštik s nevšedními příchutěmi a ingrediencemi. Paštiky pod značkou Pâté du Chef přináší zákazníkům neobvyklé receptury. Do paštik jsou přidávány netradiční ingredience, jakými jsou například portské víno, šampaňské nebo třeba vanilka.

Novinky pro rok 2020:

La sélection de paté, paštiková bonboniéra se sýrem
Balení obsahuje paštiku se sýrem Camembert a klikvami, paštiku se srnčím masem a sýrem s modrou plísní a  paštiku se sýrem Eidam a zeleným pepřem.

Minidortíky
Pro letošní vánoční trh jsou připravena zmenšená balení paštikových minidortů. A to z 330 g na 200 g. Balení je tedy praktičtější z hlediska spotřeby po otevření. Paštikové minidortíky jsou připraveny v příchutích paštiky s kachními játry a pomerančem, bruselské paštiky s brusinkami, provensálské paštiky a mandlové paštiky.

La sélection de paté s ovocem, meruňka, švestka, třešeň
Paštiková bonboniéra je delikatesou, která nadchne všechny milovníky paštik. Složena je z šesti kusů těch nejlepších paštik – paštika s kachními játry a třešněmi, bruselská paštika  s meruňkami a bruselská paštika se švestkami. Každá z těchto paštik je obsažena v balení dvakrát.

La sélection de paté s vínem portské víno, madeira, šampaňské
Základ šesti kulatých paštik tvoří paštika s kachními játry a víno Champagne, paštika s kuřecími játry a vínem Madeira a paštika s kachními játry a Portským vínem. Každá z chutí je ve vánočním balení obsažena dvakrát.    

Paštiky v keramických formách jsou nejenom netradiční, ale i velice praktické. Po konzumaci paštiky obdarovanému zůstane praktická dóza na pečení v zajímavých tvarech. V keramických dózách lze zakoupit Paštiku s brusinkami a Paštiku s lískovými oříšky v 200 g balení.

A pokud chcete jít do netradičních chutí, připravil pro vás výrobce Kachní pěnu s lanýžem nebo s rybízem v 180 g balení pod názvem Gelato di Foie.

Redakce FFN

Fotogalerie k článku