Na léto se hodí Cinzano ASTI D.O.C.G., které je vyrobené z bílých hroznů odrůdy muškátu. Je to sladší šumivé víno s květinovými, ovocnými a bylinnými tóny s nádechem šalvěje, bílých broskví, akácie a jemného medu. Krásně se hodí třeba k hovězímu, salátům, dezertům ale třeba i pikantním asijským jídlům. Má nižší obsah alkoholu, a tak je ideální pro piknik ve slunečném odpoledni.

Facebook

Oblíbenost růžových vín v posledních letech překonala snad už jen naše vášeň pro vína šumivá. Ale dobrou zprávou je, že si nemusíte vybírat. Prostě si dejte obojí najednou! Lahodné italské šumivé Rosé od Cinzana potěší svou příjemně sladší chutí a krásnou intenzivní růžovou barvou. Pro romantický piknik ve dvou nebo posezení s kamarádkami je naprosto ideální. Navíc má nižší obsah alkoholu, takže se skvěle hodí pro dny zalité sluncem!

To, že prosecco pochází z Itálie dnes už ví každý milovník šumivého vína. Ale věděli jste, že Italové vděčí za své šumivky Cinzanu? Bylo to v polovině 19. století, když si savojský král vyžádal odborné znalosti Cinzana pro výrobu prvního italského šumivého vína. Chtěl tak vytvořit italskou alternativu úspěšnému francouzskému šampaňskému, které tehdy dominovalo trhu s vínem po celém světě. Vznikl tak nový výrobek – šumivá vína Cinzano. A od té doby se svět nemůže italských bublinek nabažit. Cinzano PROSECCO D.O.C. je příjemně suché šumivé víno se svěžími a ovocnými tóny jablka a hrušky.  Má sladkou vůni a je lehké na patře. Přenese vás do slunečné Itálie už od prvního doušku!

Rozkvetlé stromy, květinové záhony v parcích a konec karantény, to přímo vybízí k přípitku, třeba na dece v parku nebo u grilu na terase. Pro takovou příležitost se výborně hodí lehká italská šumivá vína, třeba od oblíbené značky Cinzano, která vám udělá bublinkovou radost hned několika pečlivě vybranými odrůdami.
Suché PROSECCO D.O.C. se svěžími a ovocnými tóny jablka a hrušky či sladké ASTI D.O.C.G. s nižším obsahem alkoholu s nádechem květin a bílých broskví, je skvělé pro piknik v letním odpoledni.
A pro intenzivnější chuť a bohaté aroma třeba Cinzano šumivka Rosé. Potěší svou příjemně sladší chutí a krásnou intenzivní růžovou barvou. Pro romantický piknik ve dvou nebo posezení s kamarádkami je naprosto ideální.
Než si některé otevřete, nezapomeňte si jej pořádně vychladit!

Redakce FFN