Překvapte své přátele neotřelými kombinacemi, které jsou na léto jako dělané nebo si je společně vychutnejte na pražském Manifesto Marketu.

Facebook

Grepino
Novinka letošního roku na českém trhu, vynikající aromatický francouzský Nouaison Gin z dílny známé destilerie G’Vine, vytvoří v jednoduché kombinaci s grepovým Thomas Henry tonikem sladkokyselé osvěžující potěšení. K dokonalosti chybí už jen ostružiny, které svěží chuť podtrhnou.

Potřebujeme: 4 cl Nouaison Ginu, 16 cl toniku Thomas Henry Pink Grapefruit, led, čerstvé ostružiny

Postup: Do vinné sklenice vložte led a nechte ji chvíli zachladit. Slijte roztátou vodu, přidejte francouzský Nouaison Gin, dolijte nachlazeným tonikem Thomas Henry z růžového grepu a lehce promíchejte. Dozdobte čerstvými ostružinami a můžete si pochutnávat na netradičním letním osvěžení. Na zdraví!

Triple Orange Gin & Tonic
Hledáte výjimečné botanicals, které vás přenesou do Středomoří? Přesně to je aromatický prémiový Gin Mare. Netradiční svěží pomerančová kombinace s Ginem Mare se skvěle hodí na opravdu parné dny.

Potřebujeme: 4 cl Ginu Mare, 16 cl Thomas Henry Tonic Water, 1 lžička sladké pomerančové marmelády, pár kapek Fee Brothers Orange Bitters, led, čerstvý pomeranč

Postup: Zachlaďte vinnou sklenici ledem, promíchejte a slijte roztátou vodu. Přidejte středomořský Gin Mare a lžičku kvalitní pomerančové marmelády a promíchejte. Dolijte prémiový tonik a přidejte pár kapek pomerančového bitteru Fee Brothers. Lehce promíchejte, aby se ingredience dobře spojily. Čerstvý pomeranč nakrájejte na tenké plátky a dozdobte jím svůj dokonalý drink.

Pink Gin
Jedním z největších současných hitů je růžový gin. Jeho oblibě se není co divit, skvěle se hodí do letních koktejlů a je plný aromatických bylin. Potěšte se příjemnou kombinací aromatického ginu Greenall’s Wild Berry, který navíc obsahuje infuzi malin a ostružin, s kapkou brusinkového bitters. Skvělý je v kombinaci se svěžím prémiovým Thomas Henry tonikem.

Potřebujeme: 4 cl ginu Greenall’s Wild Berry , pár kapek Fee Brothers Bitters Cranberry, 16 cl Thomas Henry Tonic Water, led, jahody

Postup: Naplňte vinnou sklenici ledem a promíchejte. Slijte roztátou vodu a přidejte gin a pár kapek bitteru. Dolijte tonikem a lehce promíchejte. Jahody nakrájejte na plátky a můžete podávat.

Spresso & Tonic
Pokud jste ještě neobjevili kouzlo kávového likéru založeného na sedmiletém prémiovém rumu Flor de Caña, je ten správný čas. Výrazné aroma kávy a zároveň suchý závěr je skvělým netradičním zpestřením pro vaše chuťové buňky. Neodolatelná kombinace s prémiovým tonikem by na vašem letním stole neměla chybět.

Potřebujeme: 4 cl likéru Flor de Caña Spresso, 16 cl Thomas Henry Tonic Water, led, čerstvá nebo sušená limeta na ozdobu

Postup: Vinnou sklenici naplňte ledem a nechte zachladit. Slijte roztátou vodu. Do sklenice přilijte likér Flor de Caña Spresso a dolijte tonikem. Lehce promíchejte a dozdobte plátky čerstvé či sušené limety.

Redakce FFN

Fotogalerie k článku