Ale slyšeli jste někdy o jihočeském Stonehenge nebo šumavském Everestu? Víte, kde leží moravská Amazonie a česká Sahara?
Stejně tak si lze užít exotiku přímo z domova. Například s řemeslnými pivy inspirovanými světovými styly. I takto se můžete s přáteli na zahradě přenést třeba do Ameriky s příjemně hořkým American Pale Ale, nebo si zaskočit do Belgie se speciálem ochuceným višňovou šťávou. Tyto takzvané „crafty“ jsou připraveny pomocí tradičních technologií z těch nejlepších surovin. Při jejich výrobě jsou používány i suroviny ze zahraničí – chuťově zajímavé aromatické chmele, které nejsou běžnou součástí ležáků prodávaných v Česku. Tak co, kdy vyrazíte na tuhle dobrodružnou výpravu?

Facebook

Starobrno IPL (India Pale Lager)
Spodně kvašený ležák kombinující dobrou pitelnost ležáku (obsah alkoholu 5 % obj.) a výraznější hořkost aromatických chmelů. Ty jsou použity během studeného chmelení a dávají pivu lehce citrusovo-kořenitou chuť.

Starobrno APA (American Pale Ale)
Svrchně kvašené nefiltrované pivo s vyšší hořkostí a kořenitě-chmelovou chutí, kterou dodávají hořké americké chmele. Aroma je chmelové až borovicové a obsah alkoholu 5 % obj., což zaručuje výbornou pitelnost.

Starobrno RED (ochucené višňové pivo)
Kombinace piva s višňovou šťávou překvapí vyváženou chutí, jemnou hořkostí a příjemným osvěžením. Jde o lehčí pivo, protože má 3,6 % alkoholu obj. Při jeho výrobě byl kladen důraz na vyváženost sladké, hořké a kyselé chuti tak, aby vzniklo vyrovnané a pitelné pivo.

Všechny tři novinky inspirované světovými pivními styly vvám také představí sám vrchní sládek Jiří Brňovják, a to na YouTube kanálu Starobrna.

Redakce FFN

www.starobrno.cz

Fotogalerie k článku