Jedno či více venkovních čidel se musí instalovat na takové místo, aby byly zajištěny co nejlepší  podmínky odpovídající realitě. „Snímač doporučuji umístit do výšky alespoň 1 - 1,5 m nad zem, aby v jarním a podzimním čase nesnímal ranní přízemní mrazíky.“, říká Karel Krištofek, produktový manažer značky SENCOR.

Facebook

Zároveň by snímač neměl být na místě vystaveném přímému slunečnímu záření či na místě, které teplo ze slunce akumuluje např. plechový okenní parapet. Správné umístění snímače je tam, kde čidlo není vystaveno extrémním podmínkám a výkyvům teplot způsobeným přímým sluncem nebo naopak prudkým větrem, který jej může ochlazovat.

Nabídka meteostanic je pestrá. Hlavní rozdíly mezi nimi jsou zejména kvalita zobrazování naměřených údajů a počet snímačů, které měřené údaje zaznamenávají a tedy i o to vyšší přesnost měření.

Pro uživatelský komfort je důležité také podání informací. Ty nejkvalitnější meteostanice jsou vybaveny barevnými displeji zobrazujícími celou řadu piktogramů a obrázků, ze kterých lze jednoduše a rychle vyčíst, jaké počasí se dá v následujících hodinách či dnech očekávat.

Redakce FFN