Šest odrůd amerického aromatického chmelu dává pivu výraznou chmelovou vůni, ale i citrusové a květinové tóny. Brut IPA je typická velmi nízkým až nulovým obsahem cukru, což jí dodává delikátní suchost, a zároveň je díky procesu kvašení a zrání silně sycená. Právě tato specifická kombinace z ní činí „pivní šampaňské“. Na chuť jí tak přijdou i ti, kteří obvykle dávají přednost sektu nebo vínu.

Facebook

Ve Volbě sládků ukazujeme pivní rozmanitost a představujeme nové a zajímavé pivní styly a speciály. Zimní měsíce jsou pak pro objevování silnějších piv ideálním obdobím, proto jsme se rozhodli na únor uvařit nejnovější americký speciál,“ uvádí sládek Daniel Urban, který pivo uvařil.

Klasickou IPU už plzeňští sládci vařili a byla pro svou oblibu vybrána z celé škály speciálů i k distribuci v lahvích jako limitovaná edice v síti jednoho z největších řetězců v České republice. Brut IPA programu Volba sládků je ale vůbec první pivo tohoto stylu, který v pivovaru uvařili.  Je velmi dobře pitelné, vyniká osvěžující kyselostí a střední hořkostí. Celková lehkost, při obsahu alkoholu 7,7 % obj. příjemně překvapí.

A když mluvíme o „pivním šampaňském“, nemůžeme opomenout doporučení pro párování s pokrmy. „Brut IPA Volby sládků perfektně ladí především s grilovaným masem, zralými sýry nebo ovocnými dezerty.  Dobře doplní i kořeněná jídla asijské nebo indické kuchyně,“ vysvětluje Daniel Urban.

Redakce FFN