Nový benzínový kultivátor Fieldmann FZK 6115-B je výkonný pomocník pro všechny typy obdělávaných půd, jehož pracovní záběr 36 cm je možné rozšířit až na 59 cm díky dalším dvěma ocelovým nožům v balení.

Facebook

Benzínový kultivátor Fieldmann FZK 6115-B umožňuje rozšíření záběru
Nový kultivátor Fieldmann FZK 6115-B se čtyřtaktním motorem OHV o objemu 139 cm3 rozšiřuje řadu kultivátorů Fieldmann o výkonný benzínový stroj s širokým záběrem, a to až 59 cm.
Model je vybaven čtveřicí ocelových nožů, zajišťujících pracovní záběr 36 cm. Rozšíření záběru lze zajistit přidáním dalších dvou kultivačních nožů, které jsou součástí balení. Prostřednictvím hvězdicových ocelových nožů o průměru 26 cm pomůže kultivovat půdu bez velké fyzické námahy. Vrchní vrstvu půdy rozmělní rotujícími noži, čímž zcela rozbije hroudy, zeminu provzdušní a připraví na sadbu nebo setbu, případně do ní rovnou zapracuje hnojivo či kompost nebo zahradnický substrát. Rotující nože pronikající do půdy navíc vytáhnou na povrch plevel, takže jej stačí shrabat hráběmi.
Díky benzínovému motoru nejste při práci s ním limitováni délkou přívodního kabelu, takže se můžete vydat obdělávat i vzdálenější plochy. 
Samozřejmostí je zakrytí nožů pevným ocelovým plechem, který chrání obsluhu před odlétající zeminou. To ocení také majitelé pozemků s kamenitou půdou, kdy kryt zabraňuje také nebezpečnému odlétávání kamenů. Přední sklopné kolečko lze využít k transportu stroje nebo jako podporu při kontrole požadované hloubky kultivace. Zadní trn slouží jednak jako podpěra pro snadný rozjezd, jednak při práci pomáhá brzdit pohyb kultivátoru vpřed, čímž usnadňuje práci obsluze.

Menší záhonky zkypří elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2005-E
Tichý chod je hlavní výhodou elektrického kultivátoru Fieldmann FZK 2005-E, který je ideálním pomocníkem pro menší až střední záhony v dosahu elektrické zásuvky. Tento kultivátor rozmělní vrstvu půdy až do hloubky 21 cm, prokypří ji a pomůže se zapravením hnojiva do záhonu, a to i ve větším skleníku.
Elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2005-E je vybaven šesticí hvězdicových nožů se záběrem 40 cm a výkonným elektromotorem 1400 W. Díky šestici ocelových nožů s průměrem 21 cm si dobře poradí nejen se zeminou, ale i s hroudami. Osvědčený tvar nožů předurčuje stroj pro všechny typy půd. Nože snadno pronikají do půdy a důkladně ji prokypří. Dvojice koleček slouží pro přepravu po zahradě. Nože kryje ocelový kryt, který chrání obsluhu i elektromotor. Ocelové převody kultivátoru zajišťují stálý pohon kultivačních nožů a dlouhou životnost stroje.
Kultivátor Fieldmann je vhodný díky snadné ovladatelnosti i pro přípravu záhonů v rozlehlejších sklenících. Výhodou modelu je nízká váha, která činí jen 11 kg. Pro snadné skladování lze madlo kultivátoru složit. Bezpečné spuštění kultivátoru zajišťuje spínač s pojistkou v horní části rukojeti.

Redakce FFN

www.fieldmann.cz