Není vůbec nutné držet se striktně všech zvyklostí, protože „se to má tak dělat“. Nechutná vám kapr nebo salát? Proč ne, udělejte si k večeři lososa se zeleninou nebo cokoliv, na co máte chuť. Stejné je to i s výzdobou a cukrovím. Právě vánoční výzdoba dokáže vykouzlit krásnou a pohodovou atmosféru. Přijde vám škoda, že se stromeček zdobí obvykle až na Štědrý den? Ozdobte jej klidně už o týden dříve. Rozsvícený stromeček vnese do našeho domova pohodu.

Facebook

Udělejte si čas na výlet
Naplánujte si rodinný výlet. Je jedno, kam vyrazíte. Můžete vyjet s rodinou na hory, nebo vyrazit do města nasát vánoční atmosféru, nebo vyrazit do přírody, pokud bude počasí přát. A pokud patříte mezi milovníky lyží, neváhejte vyrazit s celou rodinou na hory.

Venku je ošklivě? Nevadí, zabavit se můžete i doma
Nechce se vám do zimy a raději si užíváte domácí pohody a teplíčka? I v tomto případě máte řadu možností, jak aktivně a zábavně strávit svátky. Hra na „schovku“. Možná vám to přijde trochu zastaralé, ale věřte, že tato hra nikdy neomrzí. Navíc díky ní objevíte doma místa, o kterých jste možná ani nevěděli.

Přihořívá, hoří! Další skvělá hra zejména pro rodiče s malými dětmi. Stačí schovat určitý předmět kdekoliv v místnosti a dítě bude hledat. A podle toho, zda se blíží nebo je zcela jinde, budete říkat samá voda, přihořívá, hoří!

Deskové a stolní hry jsou další oblíbená zábava, u které lze strávit celé dny a večery. Dnes existuje tolik různých her, že si možná ani nebudete moci vybrat. Vyzkoušejte rodinnou deskovou hru Jak to tenkrát bylo a pobavte se celá rodina při vyprávění historek z dob dávno i nedávno minulých. Nebo oblíbené pexeso či jeho sofistikovanější varianta pexetrio? Druhé zmiňované se hraje hned se třemi kartičkami, které k sobě patří. Procvičte postřeh i paměť. A hlavně pozor, obvykle platí, že děti v těchto hrách vždycky vyhrávají. A nezapomeňte si u toho osladit život třeba výbornou čokoládou.

Naše výlety
Kniha Naše výlety je originálním dárkem pro všechny, kteří rádi podnikají výlety po České republice. Díky ilustrovaným mapám s obrázky nejzajímavějších výletních míst najdete v knížce inspiraci ke společným výletům. Lákají vás hrady a zámky, přírodní zajímavosti, pohoří a vrcholky, nebo výlety za vodou či kulturou?  Do knihy můžete zaznamenávat, kde jste všude byli a co jste společně zažili. Každý váš výlet si navíc můžete vyznačit do mapy v knize a je zde i místo na vlepení vstupenky, pohledu, turistické nálepky nebo nakreslení obrázku.
Díky knížce Naše výlety tak zůstanou vzpomínky na vaše dobrodružství uchovány a vy se k nim budete s celou rodinou rádi vracet.

Redakce FFN

www.familium.cz