Pointa vybírá žhavé novinky, a k tomu přidává tipy na vánoční dárky rozdělené podle kategorií: pro děti, pro mileniály, pro čtenáře zralé i hloubavé, pro milovníky poezie a pro ty, co mají raději obrázky. Všechny knihy jsou k dostání na e-shoppu Ponty, ale i v tradičních knihkupectvích a jejich e-shopech.

Facebook

O výživě autorek Andrea Jakešová a Veronika Pourová
Srozumitelně podané informace o výživě, které jsou podložené vědeckými studiemi a ověřené praxí samotných autorek – nutričních terapeutek z poradny Ne hladu. Dozvíte se, jak jednoduše vylepšit svůj jídelníček, jak rozumět složení a označení potravin a podle čeho je vybírat, dočtete se, jak se vyznat v záplavě mýtů ve výživě, jak je rozeznat od ověřených informací, a na závěr se dozvíte, jaké je úskalí většiny populárních diet prezentovaných na internetu, které mají leccos společné.

Slova z pekla napsala Alexandra Kohoutová
Výběr bizarních českých slov a slovních spojení navazuje na populární instagramový účet s více než dvaceti tisíci sledujících. Vystudovaná lingvistka v nich monitoruje ten nejbizarnější jazykový paskvil, který lidé vypouštějí z úst. Jejímu hledáčku neuniknou milovníci kávy, fotbaloví fanoušci, maminky z internetových diskuzí ani manažeři z korporátů. Hlavním cílem knihy je pobavit a nastavit zrcadlo tomu, jak mluvíme. Slovní hříčky, floskule a neologismy jsou doplněné o vtipné úlovky z fotobank a originální memes. Nechybí odborná předmluva ani doplňující komentáře k různým jazykovým jevům. Jedná se opravdu o díla ďáblova, nebo jsou pekelná slova dokladem přirozeného vývoje jazyka? Pojďte si udělat vlastní názor.

Zlo je rodu mužského od Evy Grestenbergerové
Představte si život v dokonalém míru. Bez nemocí, válek, násilí a strachu. Vítejte na Kontinentu, v nejbezpečnějším státě v historii lidstva. Stačilo tak málo – svěřit budoucnost ženám. Nepocházelo snad strašlivé zlo minulosti právě od mužů? Na Kontinentu jsou pod přísným dohledem, sebemenší náznak agrese se v zárodku likviduje a většina žen muže ani nevídá. Zdá se, že se není čeho bát… Do chvíle, kdy rovnováhu naruší násilná smrt výstřední hlavy státu. Dystopický román o světě, kterému vládnou ženy, je prvotinou nadějné české autorky.

Americká sprcha autora Davida Teichmanna
„Rok au pairem v jižní Kalifornii“. Podtitul autobiografického románu mluví za vše. Dokáže se David postarat nejen o sebe, ale především o Konora, Karissu, Krise a Karin, aniž by mu explodovala kůra mozková? Kniha přináší neobyčejný příběh mladého muže, který se ve svých 22 letech stal historicky prvním au pair mužského pohlaví v rodině Williamsových. Se svérázným humorem vzpomíná na každodenní život se čtyřmi temperamentními dětmi v jižní Kalifornii, ale čtenáře vezme i do Mexika, Las Vegas nebo na Havaj.

DigiDetox napsal Matěj Krejčí
Digitálním médiím dnes věnujeme víc času než spánku. To, na co jsme dřív používali rozum, za nás obstarávají počítače, chytré telefony, organizéry, navigace. Jak neztratit kontrolu? Terapeut a lektor poskládal vědecká data, poznatky z psychologie a osobní zkušenosti. V příručce s podtitulem „Jak na digitální minimalismus“ nabízí jedinečné know-how i konkrétní nástroje ke zvládnutí digitální závislosti. „Pomáhám pochopit přemýšlení a chování spojené s digitálním světem,“ vysvětluje Matěj Krejčí. „Nechci zahodit telefon, ale nastavit ho tak, aby byl prospěšný.“

Svobodomyslná je od Kateřiny Lieskovské
Životní příběh ženy, která prožila domácí peklo. Autobiografická kniha zachycuje autorčino manželství s manipulátorem a psychopatem. Začíná společným odletem na Nový Zéland a postupně odhaluje příběh stupňující se psychické i fyzické šikany, ale nakonec také hledání vnitřní síly. „Kniha je určena pro všechny, kteří jsou uvězněni v nešťastné životní situaci a potřebují udělat radikální řez. Pro ty, kterým partner ubližuje, a možná mají pocit, že jsou na celém světě úplně sami. A vlastně úplně pro každého. Protože každý z nás má v okolí někoho, komu může dodat odvahu ke změně,“ říká Kateřina Lieskovská.

An(n)a, autorkou je Sára Báchorová
Anna má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel, první lásku. Jenže její idylku naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Její život ovládne jídlo a počítání kalorií. Ana s sebou navíc přináší bulimii, deprese, lži a izolaci od okolí. Kniha osmnáctileté autorky o tom, kam až může zajít zdánlivě nevinná dieta, čerpá ze skutečných událostí a nabízí autentický pohled na poruchy příjmu potravy.

Redakce FFN a Pointa