Značka Tefal jako tradiční inovátor nabízí produkty, které přípravu slavnostní večeře usnadní a velmi zpříjemní. Důležitým pomocníkem může být vysokorychlostní mixér Ultrablend Cook, ve kterém připravíte krémovou rybí polévku, kontaktní elektrický Optigrill Elite pro dokonalý kapří filet, moderní elektrický tlakový hrnec All in One Pot pro přípravu tradičního kuby, nebo super sekáček 5 SECOND CHOPPER či inteligentní nádobí Ingenio, jehož deset částí jednoduše dáte do jedné police. Tradičně netradiční vánoční recepty připravil oblíbený šéfkuchař Ondřej Slanina – s pomocí produktů Tefal si s nimi poradí zkušený kuchař i začátečník!

Facebook

Společné večeře prospívají dětem
Podle výzkumu kanadské University of Montreal společné večerní rodinné stravování přispívá k tomu, že se děti dlouhodobě cítí lépe psychicky i tělesně. Výsledky zveřejnil časopis Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics. Odborníci sledovali děti ve čtyřletém období od jejich šesti do deseti let a srovnali skupinu, která se pravidelně účastnila společných rodinných večeří se skupinou, kde bylo společné večerní stravování spíše výjimkou.
Rodinná večeře je zejména pro ty nejmenší opravdu velmi důležitým socializačním prvkem. Děti se při ní učí sdělovat své pocity o tom, co během dne zažily, a zároveň si také vštěpují zásady správného stolování, správné přípravy jídla a vhodného výběru potravin. Umět se zastavit v dnešní hektické době a alespoň na chvilku odsunout stranou telefony, počítače, a televize a iniciovat rodinu, aby během klidné pohodové chvíle zpracovala aktuální prožitky, je důležitý, bohužel však často opomíjený a podceňovaný rituál, který výrazně přispívá k dobře fungujícímu šťastnému rodinnému životu,“ dodává pediatrička MUDr. Silvia Bajová z Nemocnice Na Homolce.

Redakce FFN

www.tefal.cz

Fotogalerie k článku