Patvary, které v průběhu hry vzniknou a špatné tipy dospělých děti neskutečným způsobem pobaví. Menším dětem dá skutečně práci, vytvořit z několika málo tvarů předmět, který vidí nakreslený na obrázku. O to víc, jsou nadšené z výsledku, pokud někdo uhodne jejich dílo nebo pokud jsou úspěšné ony. Jedná se o naprosto jiný způsob myšlení a aktivity, než na kterou byly zvyklé doposud. O to je pro ně hra atraktivnější. Hra je navíc designově zajímavě zpracovaná, tedy vhodná i jako dárek pro blížící se Vánoce.

Facebook

„Zkoušeli jste někdy přenést myšlenku na druhého člověka bez použití slov tak, aby ji co nejlépe pochopil? Zajisté jste se s tím již někdy setkali. Ptáte se, kdy a kde? Například pokud neovládáte cizí jazyk tak s cizincem. Nebo když ztratíte hlas či pokud plníte foglarovského bobříka mlčení. To legrační, neohrabané a pro nestranného pozorovatele zábavné využívání rukou, nohou, mimiky či vysvětlujících nákresů určitě znáte. Kdyby vás někdo v této situaci natočil, tak na internetových sociálních sítích máte tisíce folouverů, uvádí Miroslav Kotík, majitel a ředitel společnosti EFKO – karton s.r.o.

Umět se vyjádřit skládáním kubistických obrázků za pomoci jednoduchých tvarů obsažených ve hře, aniž byste vyloudili jen jedno jediné slovo, může být těžké, ale věřte, že pro spoluhráče velice zábavné a osvěžující. To je v kostce hra Picasso. Je o vaší fantazii, kreativitě a představivosti. Díky této hře v sobě objevíte, zda máte vrozenou vlastnost umět se vyjadřovat beze slov. Společným hraním nenásilně rozvíjíte nejpodstatnější činnost pro život, a to komunikaci mezi sebou. A co víc, budete muset také rozvažovat, jakou pomůcku při kreslení použijete. Každý komponent má totiž jiné bodové ohodnocení a je na Vás, jaký důvtip prokážete a nasbíráte tak případně větší počet bodů. Pokud Picasso v rodině či s přáteli vyzkoušíte, zjistíte, jak se umíte chápat a vnímat. Dnešní virtuální svět nás o tyto možnosti ochuzuje. My jen můžeme potvrdit, že právě tato hra vám odhalí, jaké máte mezi sebou neverbální schopnosti sebevyjádření,“ dodává Miroslav Kotík.

Picasso je zábavná hra pro celou rodinu a přátele
Je určena dětem od osmi let, ale zvládnou ji i mladší děti. Jeden hráč vytahuje kartičky znázorňující předměty, které musí ostatním na tabulce ztvárnit. Snaží se za pomocí pevných geometrických tvarů, dřevěných tyček a provázku znázornit předmět nebo věc z vylosované kartičky. Protihráč pak tento výtvor hádá.  Díky definovaným geometrickým tvarům tak vznikají výtvory podobné kubistickým obrazům slavného malíře Pabla Picassa, podle kterého se hra jmenuje. Hráči musí zapojit svoji fantazii. Pravidlem je, že čím méně tvarů hráč použije, tím více bodů získává. Přesně jako minimalistický Picasso. Hra podporuje obrazotvornost, fantazii, logické uvažovaní, sociální empatii. Zároveň je to typ party hry, při které se všichni hráči skvěle pobaví. Hra je výborná v tom, že ji plnohodnotně může hrát osmileté dítě s dospělým. Hra obsahuje dřevěné tyčinky, geometrické tvary z pevné lepenky, provázek a 182 karet s obrázky, které budete mít za úkol reprodukovat na hracím plánu, který je samozřejmě součástí balení.

Redakce FFN