Nabídku těchto sad doplňují ještě kartáče, kterými z autosedaček odstraníte chlupy zvířecích mazlíčků. Jednotlivé, vysoce funkční výrobky se výborně uplatní i při úklidu v domácnosti, třeba při předvánočním nebo jarním úklidu.

Facebook

Nechcete-li s obyčejnou utěrkou po palubní desce jen honit prach, pořiďte si utěrku z mikrovlákna. Nová mycí sada Fieldmann FDAC 1001 obsahuje celkem 6 pomocníků pro úklid automobilu: Kromě mikrovláknové utěrky i houbičku a čistič na ventilátory s povrchem z mikrovlákna. Druhá část sady, autohouba, mycí rukavice a stěrka na okna se uplatní při mytí vnějších částí vozu.

Mikrovláknová utěrka a mikrovláknová houbička výborně sají a zadržují vodu, prach i nečistoty. S mikrovlákny můžete provést úklid doslova jedním tahem, fungují dobře i bez přidání chemických přípravků. Mikrovláknovou houbičku upotřebíte i při nanášení vosků, leštidel a impregnačních přípravků. Houbička zvyšuje přesnost aplikace. V domácnosti ji uplatníte například při čištění a konzervaci koženého sedacího nábytku.

Stěrka na ventilátory snadno odstraní prach a nečistoty z horizontálních i vertikálních lamel ventilátorů. Stěrku lze použít na sucho i na mokro, návlek z mikrovlákna můžete vyprat v pračce. Stěrka je na zadní straně vybavena štětečkem, díky kterému lze vyčistit i špatně přístupná místa. Stěrka na ventilátory se výborně uplatní i v domácnosti při čištění žaluzií.

Mycí houba 2 v 1 je vybavena na jedné straně povrchem z měkké bavlny pro nejjemnější mytí, naopak zadní strana houby je opatřena mřížkovanou strukturou a dokonale tak odstraňuje odolnější nečistoty.  

Mycí rukavice s třásněmi z mikrovlákna na jedné straně a mřížkovou strukturou na straně druhé je ideální pro mytí karoserií. Mikrovlákno je vhodné pro stírání prachu a nečistot, pojme více prachu i vody než běžný hadřík. Část s mřížkou se uplatní při odstraňování odolnějších nečistot, například zbytků zaschlého hmyzu.

Čistič oken je vybaven břitem z měkké pryže šířky 20 cm a zasíťovanou molitanovou houbičkou pro snadné odstranění hmyzu a odolnějších nečistot. Šroubovací rukojeť je na konci opatřena očkem pro možné uchycení.

Stěrka na přední okno vyvinutá speciálně pro vnitřní čištění předního skla je vybavena otočnou hlavicí a nasouvací rukojetí, takže se s ní dostanete všude, kam potřebujete. Savá utěrka z mikrovlákna čistí i leští sklo beze šmouh. Hodí se pro mokré čištění i pro leštění zasucha. V balení najdete ještě jednu další náhradní utěrku z mikrovlákna, kterou na hlavici navléknete.

Lahvička s rozprašovačem může obsahovat dle potřeby vodu nebo přípravek pro čištění skel.

Flexi prachovka je určena pro úklid špatně přístupných míst. Tělo prachovky lze ohýbat dle potřeby, takže se přizpůsobí každému tvaru povrchu. Třásně z mikrovlákna snadno pojmou prach i nečistoty. Oboustranný potah je snímatelný a lze jej vyprat v pračce.

Redakce FFN

www.fieldmann.cz