Kapsík se hodí na výlet, na hřiště i do školy. Mimo ledničku vydrží až šest hodin a díky svému balení ho můžete bez obav přenášet v batůžku  nebo v kapse, aniž by hrozilo, že se svačinka poškodí nebo batoh umaže.  Přitom se snadno otvírá a k jeho vychutnávání nepotřebujete žádné nádobí ani lžičku. Výhodou je, že skvěle padne do dětské ruky.

Facebook

Špaldové sušenky a Kapsík
Ingredience: 300 g špaldové mouky (může být namíchaná s klasickou hladkou), 100 g mletých ořechů (vlašské nebo lískové, ale dle chuti můžeme použít i kokos), 200g másla, 160 g moučkového cukru, 1 lžička kypřícího prášku, 1 lžička vanilkového cukru, vanilkový lusk nebo skořici podle toho, co má kdo rád, 2 lžičky kakaa, Pribináček Kapsík na zdobení, případně zdobící dekorace, lentilky, ovoce.

Postup: Všechny ingredience (kromě vanilky a kakaa) smícháme v jedné míse. Těsto rozdělíme na dvě části, do jedné přidáme kakao, do druhé vanilku nebo skořici dle chuti. Těsto necháme v ledničce cca 30-60 minut odpočinout, poté vyndáme a vytvoříme z něj malé kuličky. Do přípravy můžeme zapojit i děti, které tato fáze bude určitě bavit. Kuličky rukou trochu rozmáčkneme, aby vznikly malé placičky. Dáme na plech a pečeme 15 – 20 minut cca na 160 stupňů. Nakonec sušenky dozdobíme Pribináčkem Kapsík.

Redakce FFN