Snažili jsme se dnes hostům naše nové lahve představit způsobem, který je nám blízký – vtipně a originálně. Chtěli jsme poukázat na skutečnost, že SodaStream lahev může vypadat pěkně i reprezentativně. A taky, že není nutné neustále pokračovat v některých zavedených spotřebitelských stereotypech, především v zatěžování životního prostředí jednorázovým plastovým odpadem. Proto se celý večer nesl v duchu změny pravidel i důrazu na udržitelnost,“ uvedl k programu večera Michal Panis, manager značky SodaStream v ČR.

Facebook

Právě s pomocí nově uvedené společenské a volnočasové lahve Voda s sebou se společnost SodaStream snaží o změnu zavedených pravidel. Především zažitého zvyku kupovat balené vody, které znamenají nejen nezanedbatelné finanční výdaje pro spotřebitele, ale i obrovskou ekologickou zátěž. Plasty, mezi které patří i PET lahve, často končí v přírodě nebo na skládkách, kde se nachází miliardy tun plastového odpadu a toto množství každoročně narůstá. „My v SodaStreamu si uvědomujeme negativní dopad, který jednorázový plastový odpad má na životní prostředí, a snažíme se na tuto situaci reagovat. Mimo jiné i tím, že zákazníkům nabízíme ekologičtější produkty, které jsou praktické i designové,“ říká Roy Naaman, více prezident společnosti SodaStream.

Uvedením lahve Voda s sebou společnost SodaStream reaguje i na měnící se poptávku spotřebitelů. Zatímco dříve dominoval zájem o obaly s objemem 1,5 l, nyní zákazníci čím dál častěji vyhledávají menší balení. Odráží to skutečnost, že lidé nekonzumují nápoje pouze doma, ale chtějí je mít stále při sobě – spotřebitelské výzkumy potvrdily, že lahev má při cestách nebo mimo domov až osmdesát procent dotázaných. Roy Naaman dodává: „Tento trend logicky odráží změny chování spotřebitelů – lidé chtějí žít zdravěji, sportují, dodržují pitný režim. Konzumace se tak více děje mimo domov a častěji probíhá tzv. On-the-Go, lidově řečeno za pochodu. A my na tento trend reagujeme naší novou lahví, která je díky objemu 0,6 litru malá i lehká zároveň, takže se snadno vejde do kabelky či tašky.

Nový typ lahve umožňuje mít vodu neustále při sobě a kdykoliv si ji doplnit. Lahev je vyrobena z plastu bez BPA, je umyvatelná v myčce a snadno se vejde do kabelky nebo tašky. Díky svému designu a oblým křivkám rovněž nabízí mnohem estetičtější variantu k PET lahvím. Je opatřena elegantním poutkem pro praktické nošení, které je ve stejné barvě jako dno – v černé nebo světle růžové. Hermetické kovové víčko zabraňuje vytékání čerstvé perlivé či neperlivé vody a dostatečně široké hrdlo umožňuje použít kousky ovoce, bylinek nebo zeleniny na dochucení vody.

Redakce FFN

www.sodastream.cz