Vyhledávané jsou tak stále častěji potraviny označované jako superfoods – tedy potraviny s obzvlášť  vysokým obsahem živin a minerálů.

Facebook

Velký důraz je kladen zejména na dostatečný přísun bílkovin, nebo-li proteinů. Jejich příjem je naprosto nezbytný z několika důvodů. Nejenže jsou základní stavební jednotkou orgánů, svalů a součástí řady hormonů a enzymů, ale také obnovují buňky či regenerují tkáně. Zároveň tlumí vzestup hladiny cukru, což prakticky znamená, že se po jídle cítíme déle sytí. Kromě masa, vajec či luštěnin je jejich bohatým zdrojem například syrovátka, jež bývá součástí proteinových nápojů. Pro zdravý životní styl je také nutné dbát na dostatečný příjem vlákniny. Jedním z nejbohatších zdrojů jsou například ovesné vločky.

Do nabídky této kategorie potravin přispěla v loňském roce také oblíbená česká značka Vitana uvedením   polévek do hrnečku a jídel v kelímku s obsahem superpotravin pod názvem Dej si super jídlo!. Letos v srpnu došlo k dalšímu rozšíření této řady v podobě šesti druhů cereálních a ovesných kaší a dvou druhů proteinových shaků.

„Naše nové výrobky jsou určeny právě pro lidi, kteří vyznávají aktivní životní styl a zajímají se o to, co jedí. Celkem osm novinek splňuje jejich zásadní požadavky – skvělou chuť, kvalitní ingredience a vysoký obsah vlákniny a bílkovin. A hlavně, jejich receptury jsou bez zbytečného cukru, pouze do malinové kaše v kelímku jsme přidali trochu třinového cukru a do shaků fruktózu. Kaše a koktejly ohodnotilo v externím testu 92 procent žen jako vynikající. Oceňovaly zejména netradiční chuťové kombinace, kvalitní složení, rychlou a snadnou přípravu i atraktivní dobře čitelný obal. Po zalití vodou či mlékem máte prostě super jídlo,“ říká Kateřina Tlustá z oddělení marketingu společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko.

Redakce FFN

Fotogalerie k článku