Nové ochlazovače a ventilátory jsou efektivní, elegantní, ekonomické, estetické a jejich exploze svěžího chladného vzduchu je samozřejmostí.

Facebook

Ochlazovač vzduchu 4v1 Concept OV5200
Přístroj se v letních dnech stane miláčkem domácnosti hned a bez dlouhých okolků. Funguje totiž nejen jako ventilátor, ale vzduch umí zároveň také ionizovat a zvlhčovat. Výsledkem je nejen snížení teploty v místnosti, ale díky zvýšení množství iontů také prostředí, které má pozitivní vliv na kvalitu dýchání, psychiku, lepší soustředění, výkonnost a pomáhá v boji proti bolestem hlavy.
V porovnání s klasickou klimatizací je nový osvěžovač vzduchu 4v1 daleko šetrnější a úspornější. Vzduch se v něm totiž ochlazuje pomocí vodních filtrů, přes které prochází. K fungování osvěžovače tak stačí naplnit extra velký zásobník s objemem 7,5 litru vodou, zvolit režim provozu a pak už se jen nechat ovívat příjemným chladným vzduchem. A pokud by se vám zdálo, že se potřebujete zchladit ještě o stupínek, stačí k vodě v zásobníku přidat ještě chladící náplně, které jsou součástí balení.
Ochlazovač OV5200 nabízí 3 rychlosti proudění vzduchu a 4 provozní režimy – normální režim, přirozený režim s jemným vánkem, režim spánku se samočinným snížením prodění po 30 minutách a také inteligentní režim, který automaticky přizpůsobí chlazení okolní teplotě. V praxi to funguje tak, že pokud teplota v místnosti klesne pod 25°C, přepne se ochlazovač sám na nízkou rychlost. Když je okolní teplota v rozmezí od 25 do 29°C, přístroj přejde na střední rychlost a pokud je teplota vyšší než 29°C, začne využívat vysokou rychlost proudění vzduchu.
Přístroj je vhodný i do velkých prostor, má LED displej a díky tomu, že má 4 kolečka a madla je manipulace s ním lehká a rychlá. Pomocí dálkového ovladače je ostatně snadné i nastavení všech jeho provozních režimů a také časovače, který umožňuje výběr chodu až na 8 hodin.
Cena ochlazovače vzduchu Concept OV5200 je 3.999 korun.

Sloupcový ventilátor Concept VS5100 (bílý) a VS5110 (černý)
Obě novinky mají k dispozici hned tři provozní režimy, takže to, jak silně bude chladný vzduch proudit do místnosti, je opravdu jen na vás. Pokud zvolíte normální režim, bude ventilátor chladit konstantě na nastavenou intenzitu. Přirozený režim mění rychlost proudění vzduchu a simuluje tak jemný chladný vánek. Režim spánek je určen speciálně na noční ochlazování, protože ventilátor při něm automaticky každých třicet minut proudění vzduchu na chvíli sníží, abyste během spánku neprochladli.
Oba ventilátory se ovládají pomocí přehledného dálkového ovladače a všechny režimy na něm nají své vlastní tlačítko, takže je lze zvolit rychle a bez zbytečně složitého nastavování. Nastavit na ovladači navíc jde i rychlost proudění vzduchu a otáčení ventilátoru v úhlu 65°, které zvyšuje rovnoměrnost proudění vzduchu a pomáhá s ochlazováním prostoru.  K dispozici je také časovač, takže práci ventilátorů můžete nastavit po hodinových krocích až na 7 hodin dopředu.
Díky své sloupcové konstrukci nezabere ani jeden z nových modelů skoro žádné místo, a prostor přesto ochladí rychle a spolehlivě a hodit se bude i neutrální design, který zaručuje nenápadný vzhled. Bílé i černá varianta sloupcového ventilátoru má také LED displej a přívodní kabel dlouhý 1,8 metru.
Cena obou modelů VS5100 a VS5110 je 1.999 korun.

Redakce FFN

www.my-concept.cz

 

Fotogalerie k článku