Pro každou příležitost potřebujeme jiný druh čaje – kromě potěšení chuťových pohárků chceme někdy i povzbudit nebo naopak zklidnit tělo a mysl, podpořit činnost různých orgánů či zahřát. V horkých dnech je ideální na osvěžení a ochlazení ledový čaj a mátový, zelený nebo bílý čaj. Každý si ovšem žádá jinou teplotu a dobu louhování. Když nedodržíme správný postup a parametry přípravy, přijdeme nejen o požadované účinky, ale můžeme pokazit i chuť čaje.

Facebook

Novinka na trhu The Tea Maker Compact STM700 s hydraulickým zdvihem nerezového sítka je vybavena pěti programy pro optimální louhování zeleného, černého, bílého, bylinkového nebo oolong čaje a třemi stupni síly čajového výluhu (slabý, střední a silný). Správnou teplotu a měření času ohlídají přednastavené programy. Teplotu i dobu můžete navolit i ručně. Konvice má atraktivní design – kombinaci skla, nerezu a šedé barvy Smoked Hickory s otočnou základnou o 360°. Ponoření a vynoření nerezového sítka umožňuje magnetický držák a funkce „Keep Warm“ dokáže udržovat nastavenou teplotu vody i čajového výluhu až po dobu jedné hodiny.

Maximální kapacita pro ohřev vody je 1,0 l a pro přípravu čaje 0,8 l. Součástí balení je i praktická lžička na čaj.

Pro automatickou přípravu čaje můžete využít i Sage konvici The Tea Maker BTM800. Dokáže ohlídat parametry teploty a intenzity výluhu (slabá, střední, silná) díky přednastaveným programům pro typ čaje (zelený, černého, bílý, bylinkový nebo oolong). Umožňuje samozřejmě i ruční nastavení. Model je vybaven ponorným nerezovým sítkem a cyklus automatického vynoření / ponoření čajového sítka při louhování můžete aktivovat funkcí „Basket“. Pro udržení teploty až po dobu 60 minut se hodí funkce Keep Warm a funkce „Auto Start“ dokáže v přednastaveném čase konvici sama zapnout. BTM800 je vyrobena ze skla Duran Schott, má podsvícený displej a základnu otočnou o 360°. Objem pro ohřev vody činí 1,5l a pro přípravu čaje 1,2l.
Redakce FFN

www.sagecz.cz