Pojďme se pomyslně pustit do cesty kolem světa, která prozradí, jaké medy můžeme ochutnat a v čem se liší od těch našich.

Facebook

Medy z dovozu se v Česku většinou míchají, a to z jednoduchého důvodu
Jejich smícháním lze nalézt ideální poměr chutí i konzistence. České medy rychleji krystalizují, což tuzemští zákazníci někdy mylně považují za závadu a v obchodech proto vyhledávají pouze medy tekuté. Krystalizace přitom není žádnou závadou. Je způsobena jen vyšším podílem glukózy. Záleží na druzích květů a dalších producentech, ze kterých včely nektar sbírají. Například český med více krystalizuje kvůli velkému podílu řepkového nektaru z českých polí. Naopak med sesbíraný z akátů, kterých je však v Česku pomálu, má v sobě vysoký podíl fruktózy a zůstává tedy tekutý dlouhou dobu. Dlouhou tekutost si také drží medy lesní a medovicové, které obsahují podíl vyšších cukrů.

Vyšší obsah fruktózy a vyšších cukrů má většina jihoamerických medů
„Vykupujeme a stáčíme jak med český, tak i zahraniční. Každý z medů je něčím zajímavý díky oblasti, kde vznikl a rozdíly rozhodně nejsou na škodu,“ upozorňuje Milan Špaček. Firma Medokomerc do Česka přiváží i jihoamerické medy v kvalitě BIO. Je tomu tak v případě chilského nebo brazilského medu. „Díky čisté přírodě a specifické flóře v oblasti, kde tyto medy vznikají, patří k nejlepším na světě. Jejich chuť a vůně je plná a velmi silná. Ale jako jednodruhové nejsou v obchodech u nás k dostání. Bohužel jsme pro ně nenašli v obchodních sítích odbyt, stejně jako pro chuťově luxusní koriandrový med z Bulharska. Tudíž jsou chutnou příměsí do dalších medů,“ říká Milan Špaček. „Inspiraci pro míchání různých druhů medů jsme hledali v Německu. To patří ve spotřebě medu ke světové špičce. Pylové analýzy medů nakoupených v německých obchodech nám prozradily o původu těchto medů mnoho informací. Poté jsme jen hledali vhodné poměry k dosažení vyvážené chuti, barvy, doby tekutosti a dalších fyzikálně-chemických parametrů medů,“ dodává.
Pokud si zákazník bude kupovat směs medů květových, lesních a lipových, měl by být na pozoru a zkontrolovat si, zda je na sklenici umístěna etiketa s informací, odkud medy pocházejí.

Jaké druhy medů Medokomerc do České republiky dováží?

Akátový med ze Slovenska
Pokud by se vám do ruky dostal akátový med, važte si toho. Ne každý rok se ho totiž povede sesbírat. Akát kvete jen dva týdny na přelomu května a června. A z toho produkuje nektar jen jeden týden. Pokud tedy zrovna v tomto období prší, je zima nebo sucho, budou mít milovníci akátového medu smůlu a nedočkají se ho. Akátový med je světlejší než klasický květový med. Barva je vodově světlá se světle zeleným nádechem. Med má specifickou vůni a výrazně sladkou a ovocnou chuť. Navíc obsahuje mnohem více fruktózy než glukózy, proto jen tak neztuhne a chuťově patří mezi nejsladší.

Koriandrový med z Bulharska
Bulharsko není jen místem, kde se můžete spokojeně koupat v moři. Je také místem, kde v suchých a horkých skalách roste zdraví prospěšná bylinka s výraznou chutí a vůní. Koriandr má bílé květy, na které rády létají místní včely, které pak vyrábí koriandrový med. Ten má okrově žlutou barvu, jemnou krémovou konzistenci, která se dobře roztírá a jeho chuť je shodná s chutí koriandrového koření.

Yucatánský vysokohorský med
Mexiko je rozmanitou zemí, která je plná nádherné přírody, pouští a také hor. Právě na Yucatánském poloostrově v horské oblasti létají včely, které sbírají nektar z kaktusů a rostliny agáve, ze kterých pak vzniká yucatánský vysokohorský med tmavé barvy. Chuť je silně květinová s výrazným aroma.

Vysokohorský květový med z Chile
Jižní Amerika se může pyšnit obdivuhodnými horami, které sice mohou být nebezpečné, ale zároveň v sobě mají neodolatelné kouzlo. Vysokohorský květový med obsahuje nektar z květů rostlin Ulmo, Tineo a Tiaca.  Má silnou chuť a květinovou vůni s čerstvými podtóny připomínající chilské deštné pralesy. Je krémově zbarvený a světle oranžový. Všechny chilské medy jsou chuťově  odlišné od ostatních jihoamerických medů. Vysokohorský květový med chutná podobně jako  evropské květové medy, jen výrazněji. Barevně je průměrný.

Smíšený med z Argentiny
V latinské Americe vznikají medy rozličných chutí. A není se čemu divit. Rostou zde úplně jiné rostliny než u nás, včely proto pracují s úplně odlišným nektarem, který vytváří zajímavé chutě místních medů. Například v medu pocházejícím z Argentiny můžete cítit chuť akácií, cedru nebo palisandru. Společnost Medokomerc nakupuje medy z oblasti Mendoza, kde med pochází z rostlin Pajáro Romerillo, Pilkin a Tamariscos. Chuť je velmi výrazná a silně kořeněná. Rozhodně se nedá zaměnit s chutěmi ostatních medů z celého světa. Smíšené medy z Argentiny jsou vždy barevně nadprůměrné.

Slunečnicový med z Moldávie
I na slunečnicových polích v Moldávii pracují místní včely. Slunečnice jsou obvykle jejich poslední zastávkou, jelikož kvetou pozdě, a tak se i med z nich stáčí mezi posledními. Pokud byste rádi vyměnili sladkou chuť medu za něco trochu jiného, slunečnicový med je pro vás to pravé. Moldavský slunečnicový med se zpravidla míchá s květovými medy, proto jeho chuť není monotónně sladkokyselá, ale má výrazný ovocný nádech.

Dubový medovicový med ze Španělska
Dubový medovicový med ze Španělska je lahůdkou pro znalce a milovníky medu. Velmi tmavý a chuťově výrazný med s vysokým obsahem minerálů má poněkud ostřejší chuť. Je posbírán ze sladkých šťáv producentů živících na korkových dubech, které rostou už dlouhé roky ve starých lesích v osamělých krajinách Španělska.

Eukalyptový med z Uruguaye
Jestliže máte problémy s dýchacími cestami, sáhněte po eukalyptovém medu. Má totiž uvolňující a antiparazitické účinky. Med má barvu odstínu mezi okrem a tmavým jantarem. Jeho chuť je také velmi specifická, v medové branži se označuje jako živočišná. Je v ní cítit pryskyřice, která je typická pro produkty z eukalyptu, a jemný nádech dřeva.

Květový med z Bulharska
Bulharsko je země s nádhernou přírodou. Louky a lesy zabírají zhruba polovinu bulharského území. Proto mají místní včely hodně práce. Aby vznikl kvalitní květový med, musí toho hodně nalétat a posbírat mnoho nektaru z nejrůznějších rostlin. Z výživového hlediska je místní květový med velmi hodnotný. V Evropě patří chuťově mezi nejlepší. Vyšší obsah fruktózy řadí tyto medy mezi ty oblíbené s oddálenou krystalizací. Konkrétně tento květový med pochází z horských oblastí na jihu Bulharska.  Jde o polykvětový med. Na jeho plné chuti to jde hodně znát. Chile a Bulharsko patří mezi oblasti s nejlepšími chutěmi květových medů na světě.

Lipový med Rumunsko
Díky lípám, které rostou v Rumunsku, si můžeme vychutnávat jednodruhový rumunský lipový med. Tento sladký skvost patří k nejaromatičtějším medům vůbec. Když nasajete jeho vůni, okamžitě se přenesete do teplého letního večera v rumunské přírodě. Med má silnou vůni a výraznou škrábavou chuť, kvůli které můžete mít pocit dušnosti. Má vysoký obsah mentolových silic, proto je velmi vhodný při nachlazení do lipového čaje. Med má světlou barvu a brzo krystalizuje. Zajímavostí je, že květový lipový a medovicový lipový mají stejnou barvu a chuť, proto se u lipového medu nerozlišuje květový med od medovicového.

Slunečnicový med Ukrajina
Ukrajina by se možná na první pohled nemusela zdát jako země, která dokáže vyprodukovat kvalitní med. Opak je ale pravdou. Ukrajina je třetí největší exportér medu na světě po Číně a Turecku. Místní slunečnicová pole jsou pověstná tím, že z nich každoročně pochází výborný slunečnicový med, který se stáčí mezi posledními. Slunečnice kvete několik týdnů v červenci, běžně se se včelstvy kočuje od raných odrůd k odrůdám pozdním, takže včelaři běžně vytáčejí slunečnicový med 3x za sebou v množství 80 -100 kg/včelstvo. Má oranžovou barvu, je hrubě krystalický a dokáže nadchnout svojí sladkokyselou chutí s ovocným nádechem.

Avokádový med Mexiko
Avokádový med z Mexika patří mezi ty chuťově nejzajímavější. Avokádový strom je závislý na opylení stejně jako kterýkoliv jiný strom, který chce začít plodit. Včelám nabízí spoustu nektaru, ze kterého pak vzniká avokádový med, který je typický svojí velmi tmavou barvou a chutí, která silně připomíná sušené švestky.  

České medové království
I u nás v České republice se každoročně vyprodukuje několik druhů medů, které se mohou pyšnit skvělou kvalitou, chutí a vůní. Sice u nás nerostou ani avokádové stromy, ani běžně nepěstujeme koriandrové plantáže, našim pilným včelkám to ale vůbec nevadí.

Český lipový med
Lípa je náš národní strom. A proto je med z ní vyhlášený. Mimo to je ale také chuťově výborný a oblíbený. Skvěle se hodí k bylinným čajům nebo také ke kvalitní kávě, kterou si můžete medem osladit. Má sladkou, ale ostřejší chuť, která může mít až mátový nádech. V ČR patří tento med mezi poslední květové medy, nemá ale pravidelnou každoroční produkci.

Český lesní smíšený med
Včelky při své práci mnohdy létají na různé květy nebo také sbírají medovici. Když se to pak v úlu při práci pomíchá dohromady, což je obvyklé, vznikne lesní smíšený med, který obsahuje mnohem více tělu prospěšných látek než jiné květové medy. Chuť medu je potom složená z ovocné chuti květových medů a poněkud ostřejší chuti medovicových medů. Tento druh medu je výborný zejména při léčbě nachlazení.

Český smrkový medovicový med
České lesy jsou plné rostlin a stromů, ze kterých vznikají lahodné a oblíbené medy. Například smrkový medovicový med je zpravidla tmavší načervenalé barvy, což způsobují rostlinná barviva, obsažená v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahují více fruktózy a vyšších cukrů - dextrinů, minerálních látek a stopových prvků, které prospívají lidskému organizmu. Pokud se jedná skutečně o jednodruhový smrkový med, má charakteristickou, velmi lahodnou chuť i vůni, pro kterou je velice ceněný a oblíbený zvláště v Evropě.

Český květový med
Jestliže se zrovna léčíte z nějakého moribundu, určitě využijte vlastnosti květového medu. Ten místní včely získávají mimo jiné třeba z ovocných stromů, pampelišek, bylinek a léčivých rostlin, které své blahodárné vlastnosti do medu promítají.

 Redakce FFN