Páková espressa značky Sage dovedou vše, co má takový kávovar umět a vůbec nebude záležet na tom, jak moc jsme šikovní nebo jak málo času na přípravu dokonalého šálku kávy máme. U novinky Sage SES500 Bambino Plus tomu není jinak. Výborně totiž zvládá všechny čtyři klíčové prvky, které o kvalitě výsledné kávy rozhodují. Kompaktní kávovar Bambino Plus je vyrobený z kvalitní lité nerezové oceli, takže se stane ozdobou každé kuchyně nebo kanceláře.

Facebook

Kávovar má integrovanou automatickou napařovací trysku, pomocí které připravíte krémové cappuccino jako ve vaší oblíbené kavárně. Nedílnou součástí je pak automatické pročištění parní trysky tak, aby každý nový šálek cappuccina měl ty správné parametry. Pro milovníky „velké kávy“ je určen extra vysoký prostor pro přípravu long coffee a plocha na nahřívání šálků. Elektronický systém kontroly teploty zajišťuje stálou teplotu během extrakce kávy. Dále máte možnost manuálního nastavení doby pre-infuze, která slouží k pomalému spaření kávy před samotou extrakcí.

  1. Kávovary Sage jsou dodávány se sítky, které umožňují přípravu z 19 gramů (2 šálky) čerstvě namleté kávy, což je pro výslednou chuť kávy ideální množství, a pak manuálně utempovat, a posléze už jen stačí zandat páku do spařovací jednotky a je hotovo.
  2. Každá odchylka teploty vody, od té ideální, dokáže proměnit vyváženou, a tedy lahodnou kávu v černou břečku. Kávovary Sage proto používají moderní technologii digitální kontroly teploty, která zamezí teplotním odchylkám a vždy udrží tu optimální teplotu s přesností na jeden stupeň Celsia. Přesnost teploty je udržována pomocí technologie ThermoJet® (+/- 1 C°), jistě také oceníte, že je kávovar za tři sekundy nahřátý.
  3. Dokonalou a vyváženou chuť kávy může připravit jen takový přístroj, který dovede nastavit správný tlak v pravý čas. Díky novému systému ohřevu vody ThermoJet® je kávovar za tři vteřiny nahřátý k přípravě kávy. Omezení maximálního tlaku vody během extrakce také zabraňuje vzniku hořkých příchutí v kávě. Nízkotlaká pre-infuze na počátku extrakce umožní, aby mletá káva v sítku částečně nasákla vodu a nabobtnala. Postupné zvyšování tlaku pak zajistí rovnoměrnou extrakci kávy po celém jejím povrchu ve filtru.
  4. Našlehané mléko patří neodmyslitelně k důležitým prvkům přípravy cappuccina nebo kávy Latte art. Můžete si vybrat ze tří typů nastavení pěnění mléka – Warm, Ideal a Hot. Optimální tlak v parní trysce je pak zapotřebí k vytvoření hedvábně jemné struktury mléčné pěny s mikro bublinkami. Bambino nyní nabízí 3 typy nastavení mikro bublin v mléčné pěně – Low, Medium a High. Stačí tedy jen vložit konvičku.

Redakce FFN
www.sage.cz