Příběh značky Cinzano začal roku 1757 v Turíně, kde měli dva bratři, Giovanni Giacomo a Carlo Stefano Cinzano, obchod s bylinkami. Pracovali s cukrem a různým kořením, aby vytvořili vlastní recepturu vermutu.  Nejdříve vznikl nový Vermut rosso – červený vermut s použitím aromatických rostlin z italských Alp. Recept je kombinací pětatřiceti různých ingrediencí, mezi které patří například majoránka, tymián a řebříček. Následovalo Cinzano Bianco, které vzniklo na základě odlišné kombinace bylin, která zahrnovala pelyněk, skořici, hřebíček, citrusy a hořec. Z této varianty později vzniklo extra suché Cinzano Extra Dry.

Facebook

Cinzano bylo pověřeno savojským králem Karlem Albertem vytvořením italské alternativy francouzského šampaňského. V polovině 19. století se tak zrodil další unikátní výrobek – šumivé víno Cinzano Spumante. Cinzano tak rozšířilo výrobu a bylo připraveno stát se z regionálního výrobce globální značkou. Vývoz začal v roce 1890, nejdříve do Argentiny, Brazílie a USA. 

Cinzano zůstalo rodinným podnikem až do roku 1985. Od roku 1999 je Cinzano součástí globální společnosti Gruppo Campari, která je šestým největším prodejcem alkoholických nápojů na světě. Gruppo Campari dnes působí ve více než 190 zemích.

Cinzano má v Česku a na Slovensku bohatou historii
v minulosti bylo jednou z mála zahraničních značek alkoholu, které se u nás daly koupit. Nyní je u nás Cinzano jedničkou na trhu s vermuty
a spotřeba Cinzana v České republice je dokonce třetí nejvyšší na světě. Cinzano má mnoho Čechů spojeno především s Vánocemi a typickým způsobem servírování s citronem ve sklenici s cukrovou krustou. Cinzano je ideální variantou také k přípitku při všech slavnostních příležitostech, jako jsou například narozeniny, svatby či jiné oslavy.

Produktové řady

VERMUT
Řadu vermutů vytvořili bratři Giovanni a Carlo Cinzano v roce 1757. V malém obchodním domě v italském Turíně se zrodil nový trend s jedinečnými aromatickými víny vyrobenými z tajného receptu kombinujícího místní bylinky, koření a víno. Řada Cinzano Vermut je mimořádně všestranná a je také základem pro mnoho klasických i kreativních koktejlů.

CINZANO BIANCO
Světle žlutý vermut s vůní infuze bílých broskví, květů a majoránky a tóny čerstvého tymiánu. Cinzano Bianco má sladkou příchuť s náznaky ovoce, vanilky a skořice. Je ideální čisté jako aperitiv nebo jako přísada do koktejlu. Nejlepší je podávané chlazené.

CINZANO ROSSO
Rubínová barva vermutu, doplněná aromatickou vůní směsí vanilky a černé třešně s nádechem krémového karamelu, odráží bohatou náplň bylin a koření, což symbolizuje prestiž a kvalitu.  Díky své jemné a přesto přetrvávající chuti je perfektní přísadou pro koktejly. Stejně tak může být podávané čisté nebo s trochou sody.

EXTRA DRY
Jemně ochucený extra suchý vermut se dá vychutnat čistý nebo s ledem. Příjemná bylinná příchuť nabízející mírně hořký závěr je také ideální pro mnoho koktejlů.

Redace FFN