V každé láhvi se snoubí nezaměnitelné kouřové aroma, chuť vanilky a karamelu s vyváženým suchým jablečným ciderem. Stejně jako ostatní druhy ciderů z Tátova sadu se vyrábí tradiční anglickou metodou z čerstvě lisovaného jablečného moštu, avšak s tím rozdílem, že tento cider zraje dalších 8 měsíců v sudech po americkém bourbonu. Výsledný nápoj s obsahem 6,0 % alkoholu se pak plní výhradně do tři čtvrtě litrových lahví.

Facebook

Cider z bourbonových sudů tak oživí rodinu Tátových stálic – cider suchý a polosuchý a Tátův sad cider chmelený.

Cidery z Tátova sadu jsou specifické především tím, že jejich výroba a vše s ní spojené, od roubování stromů, zemědělské činnosti, přes fermentaci, lahvování a ochutnávání probíhá na jednom místě – na rodinném statku Abtových v Líšnici u Prahy. Všechno mají na starost Táta Jan a Máma Kateřina, za zdatné asistence jejich dětí Aničky a Honzíka.

Osvěžující nízkoalkoholický nápoj vzniká fermentací čerstvě vylisovaného jablečného moštu. Zdejší jablka pocházejí ze starých odrůd jabloní bez chemického ošetření. Výroba cideru v podání Táty Jana Abta je totožná s výrobou vína – od lisování přes fermentaci až po minimálně roční zrání. Závěrečnou a nejoblíbenější fází výroby je vždy ochutnávání, které předchází konečnému plnění do lahví.  

O Tátově sadu
Tátův sad je rodinná značka jablečných ciderů a přírodních limonád, která vstoupila na trh v roce 2016. Rodina Abtových, Táta Jan, Máma Kateřina a děti, vyrábí cidery tradiční anglickou metodou z čerstvě lisovaného jablečného moštu. Jako jediný výrobce na našem trhu, má v rukách celý proces výroby od roubování stromů, zemědělské činnosti, přes fermentaci, lahvování až po finální dovoz ke svým zákazníkům. Pro výrobu používá plody ze starých odrůd jabloní pěstovaných na vysokokmenných podnožích a speciální anglické a francouzské odrůdy hořkých jablek s vysokým obsahem taninu. Celá výroba je samozřejmě ekologická, s respektem k přírodě a tradičním způsobům hospodaření.

Redakce FFN