Jeho údržba je velice snadná díky zaobleným rohům a nepřilnavému povrchu bez nebezpečné látky PFOA, což je rakovinotvorná perfluorooctanoická kyselina, která bývá v běžných nepřilnavých površích.

Facebook

V kontaktním sendvič grilu Sage Perfect Press SSG600 můžeme připravit i croissanty bez jejich zploštění, nepoškozené quesadillas, velšský rarebit, a dokonce i volská oka bez oleje na spodní grilovací desce. Chytrá konstrukce závěsu Crush Control zajišťuje, že na připravované jídlo je vždy nastaven ten správný tlak, takže vždy získáte dokonalý výsledek. Toast bude například zvenčí příjemně křupavý, uvnitř pak s načechranou náplní. Obrovskou výhodou tohoto přístroje je i uložení ve vzpřímené poloze, která ušetří na kuchyňské desce či ve skříňce spoustu místa. 

Konstrukce Sage Perfect Press SSG600 vychází z mnohaletých zkušeností. Značka prémiových spotřebičů Sage je totiž lokální značkou pro Evropu australské společnosti Breville (založena roku 1932), která jako první na světě vyvinula a začala prodávat tzv. sendvič-toaster. Produkt měl obrovský úspěch a po jeho uvedení na trh v Austrálii se ho v roce 1974 prodalo 400 000 kusů.  Značka Breville se stala v Austrálii velmi oblíbenou; techniku Sage v Evropě mimo jiné využívá slavný kuchař Heston Marc Blumenthal, nositel Řádu britského impéria a propagátor molekulární gastronomie.

Redakce FFN

www.sagecz.cz