Dopravce provoz na lince zahájí 21. dubna 2018 se třemi spoji týdně operovanými vždy v úterý, čtvrtek a sobotu. Od svého prvního letu do Prahy v roce 1999 společnost easyJet přepravila již více než 13 miliónů cestujících a bude z pražského letiště létat celkem do 12 destinací, včetně Amsterdamu, Londýna a Milána. V roce 2017 společnost na svých letech do/z Prahy přepravila rekordních 1,2 miliónů cestujících, tedy o 9,3 % více než v roce 2016. Společnost easyJet v roce 2017 získala titul Nejtišší dopravce operující na Letišti Václava Havla Praha díky své flotile složené výlučně z moderních letadel Airbus, zejména pak typu Airbus A320NEO, který je při startu a přistání až o 50 % tišší.
„Jsme nesmírně rádi, že dnes můžeme oznámit zavedení nového přímého spojení mezi Prahou a berlínským letištěm Tegel. Naše radost je o to větší, že trasu pár měsíců nikdo neprovozoval a nám se tak podaří obnovit spojení mezi těmito dvěma hlavními městy. Díky nové základně společnosti easyJet na berlínském letišti Tegel se cestující rychle dostanou do centra města. Jde tedy o výborný výchozí bod jak pro služební, tak soukromé cesty,“ říká Thomas Haagensen, ředitel pro Českou republiku,

Facebook

Společnost easyJet nyní z Prahy provozuje 12 tras, díky kterým nabízí českým cestujícím spojení za dostupné ceny do předních evropských destinací, ať už jedou poznávat nová města, na pracovní cestu nebo navštívit rodinu či přátele.    

„Přímé lety mezi Prahou a Berlínem jsou obchodně důležitým leteckým spojením. Proto jsme rádi, že se podařilo v krátkém čase nahradit ukončení provozu předchozího dopravce a pravidelná linka s německou metropolí se od 21. dubna obnoví. Očekáváme, že přímý spoj využije více než 26 tisíc cestujících v obou směrech,“ připomněl Václav Řehoř, představenstva Letiště Praha.

Redakce FFN

www.easyjet.cz