Valentýnská vášeň s chilli
Chilli papričky jsou nejen oblíbeným kořením, ale i přírodním afrodiziakem. Dnes známe přes 200 odrůd paprik. Používají se do všech pokrmů, kterým chceme dodat ostrou či pikantní chuť.

Facebook

Exotický nádech se zázvorem
Kromě toho, že se zázvorem vyzrajete na chřipku i nadváhu, pozitivně působí také na krevní oběh. Zázvor můžete použít pro slané i sladké pokrmy. Jeho chuť je lehce štiplavá a slabě ovocná s nádechem citrusu. Pokrmům dodává příznačnou ostrou svěžest.

Tradiční afrodiziakum jménem skořice
Skořice je lahodně voňavé a lehce nasládlé koření s nádechem tropických plodů. Upravuje chuť k jídlu, usnadňuje krevní oběh, zabraňuje pocení, a v neposlední řadě působí také stimulačně a afrodiziakálně. Keltská legenda praví, že nápoj lásky, který vypili Tristan a Isolda, obsahoval právě oblíbenou skořici. Je populární součástí moučníků a aromatických nápojů, dá se však přidat i do slaných omáček nebo exotických pokrmů. 

Valentýnská večeře s kořením Steak chilli & šípek
Koření je pikantní vyváženou kombinací několika druhů pepřů, několika vybraných druhů chilli papriček a hrubě namleté kamenné soli. Vše je podkresleno jemnou chutí šípku. Ideálně se hodí na přípravu hovězích steaků.

Kořeněná horká čokoláda
Ingredience: 150 g hořké čokolády, 50 g mléčné čokolády, 50 cl mléka, 25 cl smetany, 1 polévková lžíce kakaa v prášku, 1 polévková lžíce kukuřičného škrobu, špetka skořice, mleté vanilky a zázvoru od Vitany, chilli na špičku nože

Postup:
Ideální je připravit čokoládový nápoj den předem. Čokoládu nalámejte na kousky a vložte do mísy. V hrnci zvlášť smíchejte kakao v prášku a kukuřičný škrob se 2 lžícemi studeného mléka. Přidejte koření Vitana, zbývající mléko a smetanu. Postupně zahřívejte. Jakmile se začne směs vařit, nalijte do mísy na čokoládu. Směs šlehejte, až bude hladká a nadýchaná. Nechte vychladnout a ohřejte následující den na mírném ohni.

Redakce FFN