Údaj zjistíme na zadní straně každé televize. Například nástěnný držák Stell SHO 3310 v černé barvě je určený pro televize s obrazovkou o úhlopříčce 40" až 70" a hmotnosti do 40 kilogramů. VESA standard je 100 × 100 / 600 × 400. Malé rozměry i hmotnost držáku usnadní jeho instalaci, stejně tak vodováha, která je součástí balení a zaručí, že obrazovka bude v dokonalé rovině. Můžeme tak s klidem zapomenout na obligátní stolek pod televizi a přístroj umístit tam, kde ho můžeme nejpohodlněji sledovat. Na stěnu ovšem nemusíme umístit jen televizi. Je to skvělé místo i pro reproduktory. Také tady přichází firma Stell s řešením. Pár držáků z oceli, které umožňují svislé i vodorovné naklápění, s možností natočení o sto osmdesát stupňů Stell SHO 1110 unesou i 15 kilogramů.

Facebook

Jestliže jste si ale odpověděli na naši první otázku záporně a novou televizi ještě nemáte, můžeme vám dát tip. Je to televize s LED obrazovkou o úhlopříčce 49" (123 cm) Sencor SLE 49F13TC. Dokonale vykreslené detaily jsou pro tak velkou obrazovku nutností, a o to se postará Full HD rozlišení, díky němuž se sledování například přírodopisných snímků posouvá na vyšší úroveň. Široké pozorovací úhly zajistí také dokonalý obraz ze všech stran.

Jestliže nemáte možnost zrovna svůj oblíbený pořad sledovat, není nic jednoduššího než si u tohoto přístroje jej nahrát na USB disk. Důležité je také komfortní a intuitivní ovládání, nebo možnost nastavení tzv. dětského zámku. Prostřednictvím trojice HDMI portů připojíte k televizi notebook, přehrávač či herní konzoli. Co je ale v této době možná tou největší předností přístroje je to, že prošel certifikovanými testy s D-Bookem, což je přehled základních technických parametrů, které musí splňovat televizní přijímače a tunery DVB-T2 určené pro tuzemský trh a je tedy plně připraven na příjem signálu nové generace DVB-T2 s kodekem H.265 HEVC.

Redakkc FFN

www.sencor.cz

www.stell.cz