Snadno zatočí se skvrnami zejména na bavlně, navíc se nemusíte bát opotřebení oblečení. Nový Persil je navíc šetrný k tkaninám, pomáhá omezit žmolkování, zjemňuje i vyhlazuje povrch textilních vláken a svým speciálním složením obnovuje barvy a zvyšuje jas. A jako bonus si po každém praní užijete dlouhotrvající svěžest, která vás bude provázet na každém kroku. S novým Persilem jednoduše získáte vše, co potřebujete pro perfektní výsledek vašeho praní.

Facebook

Persil radí, jak si zjednodušit praní
Praní si hodně zjednodušíte, pokud vynecháte předpírku. Dnešní prací prostředky jsou mnohem účinnější a výkonnější, proto skutečně není nutné oblečení předpírat. Bez předpírky šetříte nejen elektřinu, ale i své oblečení, které se při vysokých teplotách rychleji ničí.
Vedle tradičních pracích prášků se v současnosti do popředí dostávají prací gely. Výhodou gelů je, že stačí použít jen malou odměrku, která se umisťuje přímo do bubnu pračky a nastavit cyklus praní na nízkou teplotu. S Persil gelem tak ušetříte i energii potřebnou na ohřev vody v pračce. Jeho složení obsahuje biologicky odbouratelné tenzidy, takže nezatěžuje životní prostředí. Je velmi šetrný k tkaninám a zároveň si umí poradit se skvrnami. Pokud chcete posílit jeho účinek, stačí gel aplikovat přímo na skvrnu a nechat krátce působit. Hodí se i na ruční praní nebo na cestách. Je to jedna z nejmodernějších forem pracích prostředků, kterou v západní Evropě používá velká většina spotřebitelů a i u nás velmi získává na oblibě.
Prací gely mají výjimečnou vlastnost v kombinaci s avivážemi, chrání vlákna tkanin a usnadňují žehlení. Oblečení se méně mačká a déle si udrží nový vzhled. Mnoho lidí v dnešní době prádlo téměř vůbec nežehlí. Oblečení po vyprání jednoduše pověsí na sušák a nechají uschnout.
Přejete-li si méně žehlení, pak pračku také nepřeplňujte. Objem bubnu pračky naplňujte ideálně do 80 %. Oblečení tím umožníte potřebný pohyb uvnitř bubnu a prací prostředek tak snadněji pronikne do hloubky vláken, díky čemuž účinkuje během celého pracího cyklu. Navíc se tímto způsobem látky při praní tolik nepomačkají.

Blanka Opltová

www.persil.cz