Díky kvalitnímu obsahu i dobře zvoleným příchutím, vzniká kombinace prospěšného a chutného. To se projevuje na zvyšující se poptávce po těchto mléčných nápojích, přičemž právě len se opět vrací do jídelníčků stále častěji.
„Úspěch Acidofilního mléka s cereáliemi a poptávka po obdobných výrobcích nás navedl na myšlenku rozšířit řadu o Acidofilní mléko vanilkové s cereáliemi a lněnými semínky,“ říká Ing. Radka Benešová, Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Acidofilní mléko budeme dodávat zákazníkům v kartonovém obalu s praktickým uzavíratelným uzávěrem, který umožňuje výrobek zabalit i na cesty, a díky němuž lze mléko konzumovat během celého dne, aniž by ztratilo na své chuti a čerstvosti. Výrobek je k dostání ve 450 g balení,“ dodává Radka Benešová.
Při výrobě Acidofilního mléka je mléko zakysáváno tradiční zákysovou smetanovou kulturou a kulturou Lactobacillus acidophilus s výrazně probiotickými účinky. Jedná se o bakterie mléčného kvašení, které výrazně ovlivňují pozitivní složení střevní mikroflóry, což zvyšuje obranyschopnost organismu. Acidofilní mléko dodává organismu ve větší míře také například vitamin B12.

Facebook

Co jsou to probiotika
Probiotické bakterie jsou živé organismy, které mají příznivé účinky na lidské zdraví. Tyto bakterie jsou schopny přežít cestu trávicím traktem a implantovat se v zažívacím traktu a zde obnovit či udržet rovnováhu střevní mikroflóry. Rovnováha střevní mikroflóry bývá porušena působením cizích látek v organismu (např. léky či konzervanty), nevhodným životním stylem či špatnými stravovacími návyky. Probiotika snižují závažnost výskytu infekce zažívacího traktu, zlepšují tělesnou odolnost a funkci střev. Mezi nejčastější probiotické bakterie patři kmeny Bifidobacterium a Lactobacillus, se kterými se velmi často setkáváme pravě u zakysaných probiotických mléčných výrobků, kde jsou tyto kmeny navíc přidávaný k tradičním jogurtovým nebo mléčným kulturám.

Redakce FFN

Zdroj: Jak poznáme kvalitu? Mléko a mléčné výrobky, Ing. Jiří Kopáček, CSc.

www.mlekarna-valmez.cz