Facebook

 

 

Mléko a mléčné výrobky jsou považovány za základní zdroje vitaminů a minerálních látek, které děti, v průběhu růstu, skutečně velmi potřebují.

Potřebujeme:

Těsto: 60 g sýru gouda, 100 g másla, 40 g sýru parmazán, 50 g celozrnné špaldové mouky, 100 g hladké pšeničné mouky

Náplň: 250 g tvarohu v alobalu, 250 g tvarohu ve vaničce, 250 g ricotty, 190 g zakysané smetany, 3 vejce, 2 jarní cibulky, 2 – 3 stroužky česneku, sůl, muškátový oříšek dle chuti

Postup: Oba druhy sýra nastrouháme najemno a smícháme se změklým máslem. Poté postupně zapracujeme hladkou i celozrnnou mouku a výsledné těsto namačkáme do připravené formy tak, aby bylo rozprostřeno po stěnách rovnoměrně na výšku zhruba 2 mm. Pokud používáte silikonovou formu, vymazávat ji nemusíte, těsto je mastné samo o sobě a nelepí se. Pokud ovšem máte obavu, že by se vám koláč z formy špatně dostával nebo používáte jiný povrch, můžete jej vymazat a vysypat moukou anebo použijte pečící papír. Ve větší míse smíchejte tvaroh, ricottu, zakysanou smetanu a vejce. Přidejte nasekanou jarní cibulku, prolisovaný česnek, špetku muškátového oříšku a dle chuti také osolte. Vše společně promíchejte a dejte do formy na těsto.
Pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 40 minut.

Před podáváním je lepší nechat koláč nejdříve trošku vychladnout, aby se lépe krájel.
 

www.mlecnavlna.cz