Facebook

 

 

Salát Caesar oslaví za tři roky už sté narozeniny. Od roku 1924, kdy spatřil světlo světa, si vydobyl mezi saláty významné, ne-li dokonce výsadní postaví. Ačkoliv o jeho vzniku existuje několik verzí, má se za to, že jeho autorem je italský kuchař Caesar Cardini, který měl v té době restauraci v mexickém městečku Tijuana. Jak to někdy bývá, pomohla všemu náhoda – Cardini nechtěl odmítnout skupinu hladových zákazníků, a proto, přestože mu docházely suroviny, improvizoval. A tak připravil první salát Caesar, který ihned sklidil velký úspěch a jehož pověst se začala rychle šířit. Receptura salátu získala během let řadu obměn, každý si tak může vybrat tu, která mu nejvíce vyhovuje.

Usnadněte si přípravu za pomoci grilu
Oblíbená variace salátu je s kuřecím masem, která jistě zasytí i všechny, kdo mají větší hlad. Pokud si navíc vezmete k ruce zdatného pomocníka, jakým je chytrý BBQ gril se sondou BGR840 od prémiové značky Sage, připravíte maso i krutony za pár minut a během chvilky vykouzlíte oběd nebo večeři, za kterou vás pochválí celá rodina.

Ingredience:

          1 římský salát

          2 ks kuřecích prsou

          2 plátky toastového chleba

          caesar dresing

          olivový olej

          sůl

          pepř

 Dresing:

          50 g majonézy

          50 g bílého jogurtu

          2 filety sardelek

          ½ lžičky hrubozrnné hořčice

          ½ lžičky kremžské hořčice

          10 g jemně strouhaného parmazánu

          1 stroužek česneku

          pár kapek citronové šťávy

          pár kapek olivového oleje

 

Postup:

          Dejte rozpálit gril Sage BGR840 na 180 °C a rovnou grilovací desku umístěte dole.

          Během zahřívání grilu nakrájejte celý římský salát a 2 plátky toastového chleba. Na grilovací plochu dejte trochu olivového oleje a opečte krutonky z obou stran do zlatova.

          Jakmile máte hotové krutonky, zvyšte teplotu grilu na 210 °C.

          Teplotní sondu zapíchněte doprostřed nejsilnějšího místa kuřecího prsa. Na grilu nastavte pomocí ovládacích tlačítek „poultry“ a preferovaný stupeň propečení, my jsme zvolili „well done“.

          Jakmile zazní akustický signál, že gril dosáhl nastavené teploty, dejte maso na gril a přiklopte.

          Připravte dresing – všechny uvedené ingredience smíchejte v uvedeném poměru.

          Salát promíchejte s dresingem, přendejte na talíř a přidejte krutonky a hoblinky parmazánu.

Tip Sage:
Chytrý kontaktní gril Sage BGR840 si poradí jak s klasickým grilovacím repertoárem od masa až po zeleninu, tak i například s palačinkami, omeletou, sendviči apod. Má široké teplotní rozmezí v rozsahu 160-230 °C a lze jej použít i jako otevřený BBQ gril. Nabízí pět nastavení podle druhu masa (hovězí, jehněčí, vepřové, kuřecí a ryby) a stupně propečení od raw až po well done. Teplotní sonda, která je součástí grilu, sama rozezná, kdy je váš požadavek naplněn. Navíc disponuje funkcí „Rest Meat“, která zajistí doporučené odpočinutí masa před samotnou konzumací. To je klíčové proto, aby šťáva mohla prostoupit celou porcí masa a nevytekla při prvním nakrojení. 

Desky grilu jsou vybaveny teplotními senzory Element IQ, které dokáží rozpoznat pokles teploty při položení pokrmu na gril a vyrovnat ho navýšením teploty. Díky tomu je grilování rychlejší než na běžných grilech. Horní žebrovanou a dolní plochou desku lze vzájemně měnit a výšku horní desky a sklon spodní plochy nastavovat. To umožní zachytit šťávu i přebytečný tuk do vyjímatelné misky. Povrch desek je ze zdravotně naprosto nezávadného materiálu Quantanium PFOA free, který na rozdíl od teflonových povrchů neobsahuje karcinogenní perfluorooktanovou kyselinu a minimalizuje nutnost užití oleje. Je také odolný vůči poškrábání a snadno se čistí. Ovládání je jednoduché a zobrazuje se na podsvíceném LCD displeji. Gril je navíc skladný a snadno ho kdekoliv rozložíte, třeba i na malém balkóně.

Redakce FFN

www.sage.cz