„Grilované maso, opečené brambory, zelenina a k tomu lehký jogurtový dip je skvělým obědem či večeří v létě. K této příležitosti jsme připravili několik receptů na svěží dipy ke grilovaným pochoutkám," říká Radka Benešová Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Kysaná smetana a Bílý jogurt z Valašska má široké uplatnění jak v teplé, tak i studené kuchyni, a proto je tak oblíbená i u našich zákazníků. V létě navíc osvěží a hodí se jako zdravá varianta dipů,“ dodává Radka Benešová.

Facebook

Dip z Bílého jogurtu z Valašska s mátou a česnekem

Suroviny: 150 g Bílého jogurtu z Valašska, 1 - 2 stroužky česneku, pepř, sůl, 1 lžíce šťávy z citronu , pár snítek máty nebo meduňky 

Postup:
Nejprve prolisujeme česnek a najemno nasekáme mátu nebo jiné bylinky. Do misky dáme Bílý jogurt z Mlékárny Valašské Meziříčí a přidáme nasekané suroviny a česnek. Promícháme. Tento dip je vhodný zejména k pečeným a grilovaným rybám.

Dip z Bílého jogurtu z Valašska tzatziki
Suroviny:150 g Bílého jogurtu z Valašska, 1 lžička plnotučné hořčice, kořenící směs tzatziki, jarní cibulka, bílý pepř a dle slanosti kořenící směsi i sůl

Postup:
Jarní cibulku dle chuti nasekáme najemno a přidáme spolu s hořčicí a tzatziki kořením do Bílého jogurtu z Mlékárny Valašské Meziříčí. Vše promícháme. Dip lze připravit celý i z vlastních, čistě přírodních surovin. Kořenící směs můžeme nahradit čerstvým koprem, česnekem, šťávou z citronu, případně citronovou kůrou, bílým pepřem a solí.

Jogurtový dip s nivou a bylinkami

Suroviny: 180 g Kysané smetany z Valašska, 1 ks avokáda, 2 stroužky česneku, sůl, pepř, citrónová šťáva

Postup:
Omyté a rozpůlené avokádo rozmačkáme v misce, přidáme Kysanou smetanu z Mlékárny Valašské Meziříčí. Ochutíme česnekem, solí a pepřem, zakápneme citrónovou šťávou. Důkladně promícháme a dáme do lednice vychladit. Podáváme například s křupavým chlebem nebo nachos lupínky.

Redakce FFN

 

Fotogalerie k článku