Vánoční sladký chlebíček jsme připravili za použití Bílého jogurtu z Valašska, který je vhodný nejen na přímou konzumaci, ale i do teplých pokrmů či na pečení,říká ing.Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Ovocný vánoční pohár je zase vhodný jako dezert po štědrovečerní večeři. Použili jsme naši Kysanou smetanu z Valašska, která se na nepečené dezerty výborně hodí,“ dodává Radka Benešová.

Facebook

Vánoční sladký chlebíček
Použité suroviny:150 g Bílý jogurt z Mlékárny Valašské Meziříčí, 120 g rostlinného tuku, 60 g cukr krupice, 2 ks vejce, 150 g hladká mouka, 250 g ovoce kandovaného nebo sušeného, 50 g mandle loupané, 50 g rozinky (mohou být namočené v rumu), 2 lžíce hnědý rum  1 balíček prášek do pečiva, čokoládová poleva na dohotovení 1 ks bílá čokoláda, 1 lžíce máslo nebo ztužený tuk,2 lžíce mléka

Postup přípravy:
Tuk utřeme s polovinou cukru a žloutky do pěny. Jakmile máme ušleháno přidáme střídavě Bílý jogurt z Valašska a mouku s práškem do pečiva. Poté zamícháme rum, pokrájené ovoce a mandle a nakonec opatrně zamícháme sníh z bílků a zbylého cukru. Dáme do vymazané a vysypané formy na srnčí hřbet a upečeme ve středně vyhřáté troubě. Povrch vychladlého moučníku můžeme polít nebo ozdobit čokoládovou polevou.

Ovocný vánoční pohár
Použité suroviny: 1 ks vanilkový cukr , 300 g Kysaná smetana z Mlékárny Valašské Meziříčí , 750 g jahody čerstvé nebo mražené, granátové jablko případně maliny, borůvky, lesní nebo zahradní mražená směs 300 ml Čerstvá smetana ke šlehání z Mlékárny Valašské Meziříčí (případně můžeme použít i jinou), perníčky na ozdobení, cukr krupice dle chuti

Postup přípravy:
Čerstvé ovoce lehce rozmačkáme a smícháme s trochou cukru. Pokud použijeme ovoce mražené, vysypeme ho do hrnce, posypeme cukrem a krátce povaříme. Pak necháme zchladnout. Kysanou smetanu z Valašska vyšleháme s vanilkovým cukrem a můžeme dochutit i moučkovým cukrem. Poté do krému lehce vmícháme do tuha ušlehanou Čerstvou smetanu z Valašska. Dozdobíme dle chuti kousky granátového jablka a perníčky. Necháme před podáváním vychladit.

Iva Burianová