„V letošním roce chceme potěšit všechny milovníky dobrého jídla. Naše nabídka tak bude mnohem pestřejší ve všech našich zařízeních - v pivnici Tančírna, Modrém baru, u grilů a nově také v kavárně a cukrárně Paukert, která připraví čerstvou zmrzlinu, dorty i chlebíčky. To jistě přitáhne i náročnější návštěvníky. Chybět nebudou ani velké koncerty na podiu na travnaté pláži a menší akce v dalších částech areálu. Nadšence pro adrenalinové sporty jistě potěší nová nabídka, která ještě více spojí areál s Vltavou. Navíc cena vstupného i sportovišť zůstává stejná, což je při obecném zdražování jistě dobrá zpráva,“ říká Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která je provozovatelem areálu Žluté lázně.

Facebook

Žluté lázně nabídnou relax v podobě pikniku
Kromě široké nabídky v restauracích a barech areálu Žluté lázně mohou návštěvníci vůbec poprvé využít také možnosti pikniků. „Pikniky byly oblíbenou formou víkendového odpočinku už v době první republiky a my se k tomuto odkazu doby, kdy areál vznikl, vracíme. Zájemci si proto mohou u nás objednat klasický piknikový koš s jídlem, dostanou deku a pak už se mohou jen bavit s přáteli či rodinou,“ říká Daniel Prošek, ředitel oddělení gastro Žlutých lázní.
Obsah piknikového koše si zájemci den předem objednají přímo na místě nebo přes webové stránky areálu. Na nich otevřou okénko s názvem ´OBJEDNEJ PIKNIK´ a kuchaři jim připraví čerstvé jídlo podle jejich výběru. Hosté zaplatí 500 korun zálohu za koš a 100 korun jako couvert, pak už hradí jen cenu jídla.

Žluté lázně prvním přístavem pražského projektu vltavských marin
V areálu Žluté lázně začalo během zimy jako na prvním ze čtyř míst vznikat speciální kotviště pro lodě. Projekt financovaný Magistrátem hlavního města Prahy zahrnuje čtyři přístaviště sportovních a turistických lodí v různých lokalitách Prahy (v plánu jsou ještě Libeňský přístav, Ledárna v Braníku a Hodkovičky).
„Jako první se začala budovat tato marina na sklonku roku právě u dřevěného mola ve Žlutých lázních. V tuto chvíli je projekt v rozpracované fázi, ale letos na podzim by měl být dokončen,“ říká Pavel Kocych, architekt Žlutých lázní. Dřevěné molo prošlo v zimním období první etapou stavby, kdy odborníci umístili na dno Vltavy tzv. ocelové štětovnice. „Trámy jsou ukotvené do hloubky sedm až deset metrů, kdy se stavaři museli poprat až s pěti metry bahna, což nebylo jednoduché. Teprve potom narazili na klasický štěrkopísek na dně,“ komentuje stavbu Pavel Kocych. Aby mohlo vzniknout kotviště s obvyklým zázemím, budou po letní sezoně práce pokračovat.
„Poslední dva roky vnímáme, že menší loď vlastní více Pražanů a například během koncertů připlouvají k našemu břehu a vychutnávají si ho přímo z lodí. Nemohou ale zakotvit a toto je možnost, jak nabídnout další variantu přístupu do areálu. Místo bude sloužit také lodím Pražské plavební správy,“ upřesňuje Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní. Plně bude přístav v provozu pravděpodobně v roce 2013.
„O zábavu se letos postarají kapely Pub Animals, Sixin, RH Funkiss a od 19 hodin vystoupí kapela Toxique. Od 20 hodin, kdy zažehneme čarodějnickou vatru, pokračuje after party. Hostům zahraje DJ Buben a mohou se přijít podívat na imitátora Michaela Jacksona nebo vystoupení tanečních skupin,“ doplňuje Henri Morstyn, programový manažer areálu Žluté lázně.

Avon pochod proti rakovině prsu
Tento tradiční pochod s cílem právě ve Žlutých lázních se uskuteční 9. června se stanou lázně místem, kam dorazí růžový pochod. Příchozí hosty čeká bohatý program, včetně atraktivních koncertů. Na podiu travnaté pláže zahrají Anna K., Děda Mládek Illegal Band, Chinaski, David Deyl a další. Akce  Avon pochod proti rakovině prsu je vyváženou kombinací tradičního a  nového. Jsme  velmi rádi, že i letos najdou naši příznivci, kteří přijdou 9. června pochodovat proti rakovině prsu, zázemí ve Žlutých lázních. Ty se staly již tradičním místem pro cíl akce a návštěvníci se moc těší. Velmi si spolupráce s naším hlavním partnerem vážíme, protože místo s  podobnou kouzelnou atmosférou u vody v Praze nenajdete,“ říká Alena Pytlíčková, PR & Advertising Manager pro Českou a Slovenskou republiku.

Táňa Pikartová

www.zlutelazne.cz

Fotogalerie k článku