Lednicko-valtický areál dobře známe, věnujme se proto místu, které není součástí Ledncie dlouho, nám na mysli lázně Lednice. Vítá  nás Lázeňský dům Perla.  

Moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti zámecké zahrady 
poskytuje komplexní léčebné a rehabilitační služby. Předně tady využívají  účinky přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

Facebook

Jen samoplátci
V lednických lázních si skutečně každý užije komfort i profesionalitu. Po lékařských procedurách klienti rádi využívají prostornou tělocvičnu, fitcentrum, saunu a bazén s vířivkou a protiproudem. Sympatickým bonusem je bezbariérový přístup do všech částí budovy.
Lázeňské prostředí je okouzlující, a lidé, kteří si pobyt a procedury platí sami, se sem i díky příjemnému personálu a blahodárným účinkům minerální vody rádi a často vracejí.

Před miliony lety tady bylo dno moře
Bylo to moře prehistorické. Když se při třetihorním vrásnění řeka Morava zvedla ze dna, zůstala mořská voda uvězněna v podzemních slujích. Základním přírodním léčivým zdrojem lednických lázní je jodobromová voda, která je svým obsahem jódu jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Pravěké třetihorní moře pod povrchem země v hloubce 1250 metrů je výjimečný přírodní léčivý zdroj.
Nachází se v zemských hlubinách v uzavřené čočce a díky své vydatnosti bude dostupný i dalším generacím. Svým chemickým složením připomíná silně mineralizovanou mořskou vodu.

Vrt v Charvatské Nové Vsi
Jodobromová minerální voda je do lednických lázní Perla přiváděna z vrtu v Charvatské Nové Vsi. Po cestě se ochladí až k 7°C a na celkovou koupel je v lázních přihřívána na teplotu 37°C. Dle pokynů ošetřujícího lékaře se teplota individuálně snižuje. Během léčby se jód vypařuje do ovzduší a je tak obohacováno jodové mikroklima během koupele, které svým obsahem jódu

Se blíží přímořskému prostředí. Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a prý i omlazující. V lázních Lednice tak máte moře na dosah ruky.

Táňa Pikartová
www.lednicelazne.cz