Také v roce 2024 navazujeme na oblíbenou tradici slavnostních Velikonočních koncertů. Ten letošní, jenž se odehraje ve dvou unikátních uvedeních 29. a 30. března 2024 v 19.00 hodin na Hudební scéně MdB, bude patřit rockové mši The Rock Mass, která je ojedinělým hudebním projektem českého skladatele Daniela Kyzlinka a anglického textaře a písničkáře Johna de Jonga. Dílo ve velkém orchestrálním aranžmá spojuje rockovou a duchovní hudbu. Textově vychází z klasické latinské mše, která je doplněná o nové autorské texty. Obrovský úspěch zaznamenala skladba též již v roce 2017 přímo na jevišti naší Hudební scény, kam se tedy po několika letech k potěše diváků opět vrací. Koncertní představení odehraje mnohohlavý orchestr divadla pod taktovkou šéfdirigenta Dana Kalouska a celkový dojem umocní svým dechberoucím výkonem londýnský zpěvák Gaz Twist.

Facebook

Také činohra nezůstává pozadu a přináší v březnu zajímavé tituly. Žhavým tipem bude uvedení londýnského hitu Dear Evan Hansen, jenž měl premiéru v roce 2015 a zaznamenal fenomenální úspěch, kdy si v následujícím roce odnesl šest Cen Tony, Cenu Grammy, Cenu Laurence Oliviera a mnoho dalších! Tento hit uvádíme v exkluzivních předpremiérách (premiéra tohoto titulu pak bude v září 2024) v termínu 15. – 17. března 2024.

Divadlo se rozloučí  inscenací Pro nic za nic (21. a 22. 3.), zasmějeme se u komedií Sám na dva šéfy (1. a 2. 3.), Prachy! ( 6. a 24. – 26. 3.) a Ti druzí (5. 3.) a osudy postav inscenací Hamlet aneb Hádala se duše s tělem ( 18. a  23. 3.), Velký Gatsby (4. a 19. a 20.3.)  a Skleněný pokoj (3. 3.) nás nenechají na pochybách, že na brněnské Lidické ulici se umí dělat velké divadlo.

 Redakce FFN a Městské divadlo Brno