Na Provázek zavítají mladé nadějné kapely, v roli hudebníka se na brněnská prkna navrátí herec Vladimír Javorský, představí se nejmladší generace současných básníků a básnířek i tance z celého světa, jimž se budou moci návštěvníci naučit během pěti tančíren. 5. ročník festivalu Provázek.open, který letos odstartovala úspěšná premiéra plenérové inscenace Hrdinky, potrvá až do 24. června.

Facebook

„Máme obrovskou radost, že se provázkovský dvůr pravidelně objevuje ve výčtu těch nejpovedenějších zahrádek v Česku, i letos na něm ale vedle jedinečné atmosféry a osvěžujících nápojů lákáme především na řadu kulturních lahůdek a zážitků. Srdce milovníků hudby rozbuší koncerty všech žánrů a atmosfér – od vycházejících hvězd alternativní hudební scény, jako jsou kapely Šamanovo zboží nebo Panoptikum, přes krále brněnského ambientu Toma Holiče a postapokalyptické Jenny and The Machine Elves až po herce Vladimíra Javorského, kterého jsme pozvali na Provázek, aby tu představil své debutové album. Tancechtivým Brňankám a Brňanům nově naservírujeme hned pět různých tančíren pod širým nebem. A dětem českým i ukrajinským pak zase svéráznou oslavu Dne dětí. A úplně všem třeba svérázný kvíz o Brně, speciální vydání podcastu Refresher nebo divadelní kuchařské zápolení Mistršéf,“ zve umělecký šéf Provázku Martin Sládeček.

Na venkovních prknech budou moci diváci zhlédnout také své oblíbené provázkovské kusy, humorem zaplní dvůr inscenace Gadžové jdou do nebe nebo Setkání spiklenců, se kterou se Provázek v červnu rozloučí. Na intenzivní zážitek na pomezí inscenace a performance lákají odvážné Hrdinky v režii talentované běloruské režisérky Paliny Dabravolskaje, které uzavírají angažovanou autorskou sezonu Čas srdce.

Závěr sezony Čas srdce oslaví Divadlo Husa na provázku 24. června celodenní událostí, která začne kuchařskou show Mistršéf Terezy Volánkové a Dalibora Buše. Pokračovat bude koncertními výstupy přátel Provázku a vyvrcholí výstupem legendárního brněnského dua Tyjsity.

Redakce FFN a www.provazek.cz