Také na další inscenace, které divadelníci na Zelném trhu nazkoušeli v uplynulých měsících, kdy za zavřenými branami divadla hledali možné podoby člověka budoucnosti, ale také na koncerty, dramaturgické úvody, diskuse a dokonce i na tak nečekané formáty, jako jsou vernisáž, divadelní rande nebo výlet.

Facebook

Brave new weekend 10. září zahájí vernisáž děl výtvarnic provázkovské dvojsezony 2020-2022 a čerstvých držitelek titulu Fotograf roku Lenky Glisníkové a Karolíny Matuškové s názvem The Toxic Flowers of the Universe. Následovat bude lektorský úvod s Alešem Palánem a zejména dlouho očekávaná premiéra inscenace Raději zešílet v divočině, kterou na základě jeho rozhovorů se samotáři a knihy Walden H. D. Thoreaua vytvořili režisérka Anna Davidová a dramaturg Martin Sládeček. Vedle této výjimečné divadelní události divadelníci zvou i na sobotní uvedení open-air inscenace Setkání spiklenců tvůrčího dua Petra Erbese a Borise Jedináka a na pondělní představení inscenace Čerwuiš v režii oceňovaného filmového a divadelního tvůrce Davida Jařaba. Po každém představení bude následovat koncert zdarma.

„Pro všechny, kteří se chtějí zahledět ještě i za horizont jednotlivých inscenací, jsme navíc připravili poutavé lektorské úvody přibližující ústy zajímavých osobností témata, která na jevišti zpracováváme. Zvláště se pak těším na nedělní diskusi o možných podobách člověka budoucnosti s filosofkou Alicí Koubovou, která se svými hosty naši aktuální tvorbu zasadí do širšího myšlenkového rámce,” přibližuje umělecký šéf Provázku Martin Sládeček.

Na Zelný trh druhý zářijový víkend zavítají také Buchty: Ivana Veselková a Zuzana Fuksová z podcastu Radia Wave o všem a o ničem si budou na provázkovském dvoře naživo povídat s herečkou Terezou Volánkovou.

Mezi doprovodnými akcemi komunitnějšího charakteru se dále zaskví například Rande s Provázkem nebo společný výlet do Žďárce. Jeho účastníci se podívají do míst, kde žila a tvořila poustevnice a filosofka Anna Pammrová, hrdinka připravované inscenace s Ivanou Hloužkovou v hlavní roli. Kromě toho Brave new weekend nabídne také společnou offline premiéru provázkovských online seriálů Hraj něco! a Volá Blaník.

Redakce FFN

www.provazek.cz