V devatenácti se totiž vdala za manipulátora a psychopata, se kterým se odstěhovala na Nový Zéland. Tam začal psychický i fyzický teror. Trvalo dva a půl roku, než se jí podařilo utéct. O tři roky později svůj příběh začala sepisovat: nejprve na osobním blogu, teď se dočkal také knižní podoby.

Facebook

V knize bez příkras popisuje manželství s mužem, který jí na druhém konci světa připravil život plný manipulace, šikany a neustálého kontrolování. Vypráví také o vlastní vnitřní cestě, na které nakonec našla odhodlání z neutěšené životní situace odejít. Vrátila se do ní už jen prostřednictvím psaní, které se pro ni stalo formou terapie a umožnilo jí sdílet zkušenost i s dalšími lidmi, kteří se ocitli v podobné pasti.

„Po nevydařeném prvním manželství jsem si založila blog, na který mě navedl můj nynější manžel. Jednoho dne jsem vydala článek nazvaný O mém nevydařeném manželství, který měl obrovský úspěch a spousta žen na něj velmi pozitivně reagovala. Jedna mi dokonce napsala, že jí otevřel oči a že díky němu odešla z dlouholetého vztahu plného šikany a psychického teroru,“ říká Kateřina Lieskovská.

Poprvé si tehdy začala pohrávat s myšlenkou, že by mohla napsat knihu, která by třeba pomohla i dalším ženám. Když rukopis dokončila, uvažovala o vydání prostřednictvím samonákladu. Nakonec se rozhodla spojit síly s online nakladatelskou službou Pointa, u které autoři na výrobu a tisk knihy vybírají v crowdfundingu.

Na začátku třicetidenní crowdfundingové kampaně prý byla nervózní, ale jak přibývali podporovatelé, nervozita opadala. „Nakonec to pro mě byla už spíš zábava a těšila jsem se na splnění svého snu. Během kampaně jsem se snažila oslovit lidi, kterých se dané téma týká, kteří třeba něco podobného prožili. To hodně pomohlo. Také jsem byla hodně aktivní na Instagramu, snažila jsem se vysvětlovat, jak to s knížkou vypadá, jak na ni přispět, co je nového,“ shrnuje Kateřina Lieskovská.

Tým Pointy jí pak pomohl jak se samotnou výrobou a vydáním, tak s propagací a distribucí. „Šlo mi hlavně o to, aby se kniha dostala na pulty knihkupectví, a tedy k těm, kteří to nejvíc potřebují,“ vysvětluje autorka. Kniha je nyní k dostání ve všech velkých knihkupectvích, na jejich e-shopech i přímo na e-shopu Pointy.

Redakce FFN