Blízká kamarádka Jany Werichové, vychovatelka Werichovy vnučky Fanči, která měla možnost nahlédnout do nejintimnějšího soukromí rodiny.
Kromě let, strávených u Werichů, Eva Tůmová poprvé vzpomíná i na svůj život, který byl plný osudových zvratů a setkání, už jen díky tomu, že sama je dcerou slavného legionáře, generálmajora Karla Střelky.

Kniha neunavuje strohými životopisnými daty. Naopak, jde o úsměvné vyprávění, které se i přes líčení mnohdy dramatických událostí nese v odlehčeném duchu, ale přesto zachycuje fakta, která bychom se jinak nikdy nedověděli, neboť jde o osobní prožitky. A že v knize nechybí ani originální recepty na pokrmy, které se u Werichů připravovaly, je samozřejmé.

Facebook

„Abychom mohli osobní zážitky označit za opravdu nezapomenutelné, musíme je zaznamenat pro příští generace, protože paměť je krátká, ale napsané zůstává. A tahle kniha je podobných zážitků plná. Vznikala během příjemných setkávání nad šálkem voňavé kávy a já si při nich znovu uvědomil, jak úžasní lidé žijí mezi námi. Evička Tůmová k nim rozhodně patří…“, říká autor a zároveň nakladatel Pavel Mészáros.

Redakce FFN