Je opravdu úchvatná? 
Režie komedie Je úchvatná o nejhorší zpěvačce na světě se ujal Jan Hřebejk, který se na Jezerce již pětkrát podepsal pod velmi úspěšné tituly. Jako božská Florence se představí herečka Jitka Sedláčková. V pravdivém příběhu touží zpěvačka vystupovat před publikem, které ji bude zbožňovat. Jak by se jí to ale mohlo podařit, když nadšení a touha odhodlané ženy jsou mnohonásobně větší než její talent! Jitka Sedláčková se do Divadla Na Jezerce vrací po divácky úspěšné inscenaci Poslední aristokratka. Nová role ztřeštěné Florence v zábavné i dojemné komedii jí sedne jako ulitá. „Zpívám ráda, ale tuto roli bych za pěveckou považovat neměla, nebo ano?“ říká herečka s úsměvem o roli, ve které může uplatnit svůj nezkrotný temperament. „Chceme, aby se diváci bavili. A styděli se případně pouze za postavy, nikoli za tvůrce,“ dodává s humorem Jan Hřebejk.

Facebook

Oslava slušnosti a poctivosti
Pro herce Divadla Na Jezerce Petra Vacka je Saturnin první režisérskou zkušeností. „Je to taková česká klasika. V době nacistické okupace napsal Zdeněk Jirotka jen humoristickou knihu, která je ve skutečnosti oslavou slušnosti, poctivosti a demokratických hodnot. A napsal ji tak geniálně, že si toho čtenář běžně ani nevšimne, baví se a tohle poselství bere jako samozřejmost. Saturnin je proto vždycky aktuální,“ říká. „Musím se nějak poprat s tím, že kniha je chronicky známá a vtipy typu: „přinesl jsem ti červy“ už nikoho nepřekvapí. Ale zároveň je všichni chtějí. Musím je podat tak, aby byly k smíchu. Chci udělat hru s laskavým nadhledem a zároveň příběh neshazovat, ale ctít,“ dodává Vacek. Sám si kdysi v Saturninovi zahrál jak na divadelních prknech, tak i později ve filmu.

Se zájmem čtenářů se setkává i kniha k 15. narozeninám Divadelní společnosti Jana Hrušínského
Na 240 stranách mapuje tato reprezentativní publikace slovem i fotografiemi patnáctiletou historii společnosti a jejích 37 inscenací. Zároveň zachycuje život na Jezerce tak, jak jej diváci neznají. Kniha je stále v prodeji přímo v Divadle Na Jezerce, také v Divadle Semafor a v pražských knihkupectvích Neoluxor.

Redakce FFN

 

Fotogalerie k článku