Do programu zařadí nejoblíbenější prohlídky a akce, které zaznamenaly největší úspěch. Pochlubí se ale i novými akcemi. 1.dubna připravil zámek Loučeň akci Kašpárkoviny.  Rodiče s dětmi se mohou těšit na prohlídky zámku s Kašpárkem, s dobrým duchem zámku, Bílou paní loučenskou, s kuchařkou Aninkou, divadélka i soutěže. Bude pokřtěn také nový pokrm Kašpárek.

Už 15.dubna pak zámek Loučeň představí Velikonoce u Thurn-Taxisů
Velikonoční prohlídky zámku připomenou velikonoční tradice a budou rovněž veselé. Velikonce na Loučeni budou spojené s řehtačkovým průvodem, vynášením Morany, pomlázkou a velikonočními dobrotami. Letos bude hlavním průvodcem roztomilý pan Beránek. Připraveno je divadelní představení, pletení pomlázek a na závěr velikonoční tancovačka na nádvoří. Přestože patří pohádkové prohlídky na zámku Loučeň k nejoblíbenějším, budou v průběhu oslav jara zařazeny i klasické prohlídky. Díky atraktivně pojatému programu a největšímu Labyrintáriu ve střední Evropě se zámek Loučeň zařadil mezi sedm nejnavštěvovanějších památek České republiky. 
„Letošní zámeckou sezonu zahajujeme zvesela na Apríl, tedy prvního dubna akcí Kašpárkoviny. Vždyť kdo by se rád nebavil nebo nenechal při něčem veselém nachytat? S naším zámeckým šaškem se mohou návštěvníci těšit na pohádky a soutěže nebo na křest nového pokrmu v restauraci Vtipná kaše, který se bude jmenovat KAŠPÁREK. Velikonoční akcí bychom si pak přáli hravou formou přiblížit tradice a zvyky u nás. Budeme mít nachystané vše, jak vrbové proutky, tak tradiční pokrmy. Přáli bychom si, abychom pomohli s velikonočními přípravami. Kdo k nám přijede si užije zábavu, poučí se a domů pojede plně vybaven vším, co je na Velikonoce potřeba – pomlázkou, velikonočním beránkem. Vždyť příprava na největší křesťanské svátky by měla být především veselá,“ dodává jednatelka zámku Kateřina Šrámková.

Facebook

Redakce FFN

www.zamekloucen.cz