Mezinárodní soutěž kuchařů Bocuse d'Or lze v kulinářském světě přirovnat k akcím, jakými jsou například mistrovství světa nebo udílení filmových Oscarů. „Dostat se do společnosti nejlepších kuchařů je už samo o sobě vítězstvím. Prestiž soutěže Bocuse d´Or je v odborných kruzích velká a věřím, že účast v národním kole může Robertovi velmi pomoci v další práci,“ řekl Petr Šíma, spoluorganizátor Bocuse d´Or Česká republika.
Nejlepším kuchařem České republiky se stal v rámci listopadového klání šéfkuchař Ondřej Landa z restaurace Kampa Park, druhé místo obsadil Radek David z restaurace La Veranda a třetí místo Patrik Bečvář z restaurace Zlatá Praha – Hotel InterContinental. „Umístění mezi osmi nejlepšími mě nabíjí další energií pro práci v tomto krásném oboru a věřím, že mě posune i blíže k hostům. Ti totiž mnohdy nevěří, že lze v Českých Budějovicích dělat špičkovou gastronomii,“ řekl Robert Burian. Doplnil, že v nejbližší době zařadí do nabídky restaurantu Vin de Café úspěšné soutěžní pokrmy.
Gastronomický úspěch českobudějovického kuchaře oceňují i zástupci Jihočeské centrály cestovního ruchu. Podle nich se může pozitivně projevit na návštěvnosti města. „Gastronomie je v současnosti velkým turistickým lákadlem a lidé často ujedou stovky kilometrů, jen aby ochutnali nějakou dobrotu. Věříme tedy, že až se zpráva o úspěchu českobudějovického kuchaře Roberta Buriana rozkřikne, lidé budou do jihočeské metropole jezdit právě za jeho pokrmy,“ řekla Magda Jiříková z Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Facebook

Blanka Opltová