Facebook

Ovocné knedlíky připravujeme hlavně v létě a možností je spoustu. Pokud nechceme použít kynuté těsto, dáme nejčastěji přednost tvarohovému nebo bramborovému.

„Bramborové těsto je sice trochu pracnější, ale právě v kombinaci se švestkami, třešněmi, rynglemi i tvrdšími meruňkami nebo broskvemi, chutná skvěle. A když si vezmeme na pomoc dětské pomocníky na balení knedlíků, bude příprava letního oběda nejen rychlá, ale i zábavná. Stejně důležité jako náplň knedlíků je ovšem i jejich dochucení. Doporučuji posypat je jako naše babičky cukrem, mákem a skořicí a pak polít rozehřátým ghí, které nahradí obyčejné máslo, anebo rovnou použít speciální ochucené ghíčko se skořicí a vanilkou. To navíc dodá pokrmu jedinečnou staročeskou chuť a vůni,“ doporučuje Andrea Zpěváková Dostálová ze společnosti České ghíčko ve Vysokém Mýtě.

Recept: Staročeské bramborové knedlíky plněné ovocem
Suroviny na 4 porce:

Těsto: ½ kg moučných brambor, 150 g hrubé mouky, 1 celé vejce, 1 žloutek, špetka soli
Náplň: ½ kg vypeckovaných švestek (třešní, meruněk, rynglí, broskví…)
Na ochucení: 4 pol. lžíce mletého máku, 4 pol. lžíce cukru moučka, 1 čaj. lžička skořice, 2 polévkové lžíce rozpuštěného Ghí od Českého ghíčka

Postup:
 

1. Brambory uvařte ve slupce doměkka a ještě horké je oloupejte.

2. Pak je nastrouhejte na jemném struhadle, aby nevychladly a těsto bylo jemné.

3. Do hrnce nalijte dostatečné množství vody a trochu ji osolte. 

4. Nastrouhané vařené brambory zpracujte s hrubou moukou, vejci a žloutkem v jemné těsto.
5. Z těsta oddělujte jednotlivé kousky a z nich pak tvořte v dlani malé placičky, do nichž vždy zabalíte půlku švestky. „Při tvoření knedlíků dejte pozor, aby ovoce z těsta nikde vykukovalo ani neprosvítalo. Kabátek z těsta musí být všude stejně silný, jinak by z něj ovoce při vaření vypadlo. Proto by se i voda měla vařit jen mírně, nikoli klokotem,“ radí Andrea Zpěváková Dostálová ze společnosti České ghíčko.   

6. Knedlíky vkládejte pomocí děrované naběračky do vroucí vody a vařte je asi 8 minut.

7. V hrnku nechte rozpustit ghí. Hotové knedlíky rozdělte na talíře, posypte cukrem, mákem a skořicí, a pak přelijte rozpuštěným ghíčkem.

Redakce FFN