Milovníkům čokolády
Jste-li milovníky čokolády, nechte se okouzlit vynikajícím plným vínem granátové barvy, kterému je vlastní právě omamná vůně téhle lahůdky. Vedle čokolády ucítíte i svěží černý rybíz. Víno Mikulov Sommelier Club Cabernet Sauvignon 2018 pozdní sběr si vychutnáte samotné, ale třeba i v kombinaci s plísňovými sýry. Obrysy dokonalého zimního večera se už rýsují!

Facebook

K večeři
K zimním večerům patří i výtečná večeře. Vytáhněte se tím nejlepším! K pořádnému kusu masa doporučujeme výrazné červené víno. Delikátně upravené hovězí volá po sklence suchého červeného vína Habánské sklepy Rulandské modré 2018 pozdní sběr. Zlatý medailista ze soutěže KRÁL VÍN je charakteristický červenou barvou s cihlovými odstíny a bohatou ovocnou vůní s tóny jahod a malin.

Červený výběr nejen ke krbu
Pro ty, kteří by si chtěli užít zimní večer se sklenkou červeného vína, ale s výběrem váhají nebo případně plánují hned celou sérii takto dokonalých večerů, nabízí e-shop osobnivinoteka.cz balíček červených vín nazvaný „Ke krbu“. Obsahuje nádherná červená vína ze Španělska a Francie, ale i skvostná vína z Moravy. Mezi našimi klenoty jsou dva skvělí zástupci odrůdy Zweigeltrebe, z nichž to habánské leželo na barikovém sudu. Další červený poklad je rovněž z Habánských sklepů, Svatovavřinecké ročník 2015. Moravský výběr doplňují Valdubón Roble Tinto 2018 spolu s Valdubón Crianza Tinto 2016, zástupcem Francie je Chateau Grand Bouchon Medoc 2015. 

Tři pravidla pro červené víno

Teplota: Tápete, jaká teplota je pro červené víno ta pravá? Zapomeňte na pokojovou teplotu, to je přežitek z dob středověkých hradů. Červenému vínu vyhovuje nejlépe 14 až 16 °C. Při nižší teplotě by nevynikla jeho vůně ani chuť, při vyšší by pak v chuti příliš vystoupil alkohol a víno by ztratilo svou harmonii.

Všemi smysly: Červené víno vychutnávejte doslova všemi smysly. Každé víno má svou unikátní barvu, v každém můžete hledat jedinečné odstíny. Volte proto vždy čirou sklenici, ať si tu podívanou můžete náležitě užít. Než se dostanete k vychutnání si doušku vína, vnímejte i jeho opojnou vůni. I k tomu vám může dopomoct správná sklenka. Ty na červené víno bývají větší, kulatější a nahoře otevřenější, přesně tak, abyste mohli vnímat aroma, které se v ní rozvíjí.

Jak červené podávat: Víno nalévejte zhruba do jedné třetiny sklenice. Takové množství vám dovolí vínem bez nehod zakroužit a užít si jeho vůni. Pokud víno sdílíte s rodinou či přáteli, mějte na paměti, že pořadí, komu nalijete víno dříve, se odvíjí od významu a stáří osob. Dámy mají samozřejmě přednost. Nejedná-li se o ryze ženský kolektiv, otvírání i nalévání vína se vždy ujímá muž. Nalévá z pravé strany, hrdlo lahve nepokládá na sklenici a v závěru lahví pootočí, aby kapka vína neskončila na ubrusu. Nezapomeňte se při přípitku dívat do očí a nekřížit sklenice.

Redakce FFN